درک ارتباطات غیر کلامی ( زبان بدن ) قسمت اول

رفتارهای غیر کلامی یک پیام قابل اعتماد هستند

0
درک ارتباطات غیر کلامی ( زبان بدن ) قسمت اولReviewed by پویا ودایع on Aug 2Rating: 5.0ادارک رفتار غیرکلامی- زبان بدن تفاوت بین کلماتی که مردم در طول صحبت هایشان استفاده می کنند و آن چیزی که ما از گفته های آن ها متوجه می شویم، ارتباطات غیر کلامی است که با عنوان زبان بدن شناخته می شود. با خواندن این مقاله می توانید سطح آگاهی خود از زبان بدن را بالا ببرید، نشانه ها و علائم آن ها را به راحتی متوجه شده و راحت تر با دیگران ارتباط برقرار کنید. در این مقاله به چند مورد از آن ها اشاره شده است

درک ارتباطات غیر کلامی – زبان بدن 

آیا تا به حال در وضعیتی قرار داشته اید که حرف کسی را باور نکنید؟ یا احساس کنید حرفی که می شنوید درست نیست؟ مثلا در حالتی که کسی پاسخ بلی می دهد اما با تکان دادن سرش می گوید نه!

تفاوت بین کلماتی که مردم در طول صحبت هایشان استفاده می کنند و آن چیزی که ما از گفته های آن ها متوجه می شویم، ارتباطات غیر کلامی است که با عنوان زبان بدن شناخته می شود. با خواندن این مقاله می توانید سطح آگاهی خود از زبان بدن را بالا ببرید، نشانه ها و علائم آن ها را به راحتی متوجه شده و راحت تر با دیگران ارتباط برقرار کنید. در این مقاله به چند مورد از آن ها اشاره شده است.

bodylanguage-اموزش زبان بدن - مرد زبان بدن  زبان بدن درک ارتباطات غیر کلامی ( زبان بدن ) قسمت اول bodylanguage

اولین قدم؛ اعتماد به نفس

آخرین باری که فردی را در محل کار دیده اید و یا پای یک سخنرانی نشسته اید را به یاد بیاورید. چه چیزی بار اول شما را تحت تاثیر قرار داد؟ آیا در آن ها اعتماد به نفس یا کمبود آن را احساس کردید؟ آیا می خواستید با آن ها ارتباط برقرار کنید و یا آن ها توانستد شما را متقاعد کنند یا خیر؟ آیا آن ها با گام هایی بلند به سمت اتاق رفتند و با شما ارتباط چشمی برقرار کردند ؟ دست دادنشان چطور؟ دستتان را محکم فشردند و یا اصلا فشاری به آن وارد نکردند؟ همان طور که با دیگران ملاقات می کنید می توانید برخی علائم و نشانه های رایج را شناسایی کرده و متوجه شوید آیا احساس اعتماد به نفس می کنند یا خیر؟ علائمی معمولی که نشان می دهد افراد اعتماد به نفس دارند یا خیر شامل موارد زیر می شود :

وضعیت ایستادن : شانه هایشان رو به عقب است.

ارتباط چشمی : استوار همراه با لبخندی بر لب.

حرکات دست و بازو : هدفمند و عمدی

سخنرانی : آرام و واضح

تُن صدا : متوسط و کم

با دانستن این علائم علاوه بر رمزگشایی زبان بدن دیگران، می توانید هنگامی که خودتان احساس اعتماد به نفس نمی کنید، از آنها استفاده کنید. به عنوان مثال اگر می خواهید به موقعیتی قدم بگذارید که اعتماد به نفس کافی را در خود نمی بینید، مانند یک جلسه کاری مهم و یا یک سخنرانی بزرگ، می توانید از علائم و نشانه های اعتماد به نفس استفاده کنید تا دیگران متوجه احساس واقعی شما نشوند.

در مطلب دیگری ادامه این نشانه ها را برای شما بیان خواهیم نمود.


حجم:
گوینده:
دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
QR Code For:  درک ارتباطات غیر کلامی ( زبان بدن ) قسمت اول

شما همچنین ممکن است مانند سایر مقالات این نویسنده

انصراف از پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه "چگونه با هر کسی ارتباط بگیریم؟"توضیحات بیشتر + خرید
+ +

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3

ضمانت بازگشت وجه یک ماهه

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3