زبان بدن

نماد زن

نماد زنReviewed by پویا ودایع on Jan 30Rating:

مبدأ  نماد زن طراحی منابع زیادی دارد. این نماد نشان «زن» و ونوس است که الهه عشق رومیان باستان بود. بسیاری از نویسندگان ادعا می­کنند که این نماد از یک آیینه دستی که توسط الهه ونوس نگه داشته شده ریشه گرفته اما بحث­ های زیادی در این مورد وجود دارد.

 نماد زن نسخه دیگری از نماد یونانی «فسفروس» یونان است. به احتمال زیاد این نماد، نماد بسیار باستانی جنسی است که در قرن­های اخیر تطهیر شده است. باوری وجود دارد که می­گوید دایره نشانه شکم و صلیب زیر آن نشانه واژن است. معکوس این مطلب هم وجود دارد، صلیب نماد «گلوریا» و دایره نشانه مجرای واژن است. بی­ شک این نماد بیشتراز اینکه شبیه یک آیینه دستی ساختگی باشد شبیه اندام تناسلی یک زن است. به یاد داشته باشید که بسیاری از گفته­ هایی که در مدرسه یاد گرفته­ اید توسط کارشناسان فرقه­ای از پروتستان­ ها در قرن­های هجدهم یا بیستم بازنگری شده­اند.

نماد زن نماد زن نماد زن

نماد ونوس یا نماد زن دایره‌ای است که در پاین آن یک صلیب کوچک قرار دارد. در اساطیر باستانی این نماد برای ونوس الهه رومی و آفرودیته الهه یونانی استفاده می‌شده. از دیگر کاربردهای این می‌توان به نماد جنس مونث، نماد سیاره ناهید، نماد عنصر مس در شیمی و نماد جنبش فمینیسم اشاره کرد.بعضی افراد می‌گویند این نماد استعاره‌ای از آیینه دستی است که صلیب دسته آن و دایره خود آیینه است.ونوس سیاره‌ای است که به ستاره صبح مشهور است و در ابتدای روز در شرق قرار دارد، همچنین به ستاره غروب نیز شناخته می شود زمانی که در شب در غرب قرار دارد . ونوس نمادی برای عشق، حرص و طمع، آرزو، زیبایی، هیجان، هماهنگی، محبت، تمایلات جنسی، زنانگی، تخیل و زیبای‌شناسی است .

پست های مرتبط

One thought on “نماد زن

  1. شیوا گفت:

    خیلیییی جالب بود، ممنون، جزو مباحثی که دوست داشتم بدونم بیشتر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *