تن گفت -زبان بدن - کشف افراد از روی ژست های رفتاری - پویا ودایع

کتاب زبان بدن : تن گفت، زبان بدن – کشف افراد از روی ژست های رفتاری

کتاب حاضر یکی از جدیدترین آثار در زمینه زبان بدن است که در سال۲۰۱۶ نوشته و منتشر شده است. ویژگی‌ای که این ترجمه را روان و تأثیرگذار و به فرهنگ بومی کشورمان نزدیک کرده است این است که کارشناس و مدرس زبان بدن، پویا ودایع، آن را ترجمه کرده است. زبان بدن (تن‌گفت) رکن مهم مذاکرات تجاری و اجتماعی است که مذاکره‌کنندگان باید به آن توجه کنند. این کتاب شامل گام‌ها و راهبردهایی درباره خوانش مؤثر زبان بدن و رسیدن به مزایای آن است. ما همواره در حال برقراری ارتباط مستقیم هستیم و این کار را با استفاده از واژگان و اندام‌های بدن خود انجام می‌دهیم، اما گاهی پیش می‌‌آید که واژگان ما یک مفهوم را می‌گویند و بدن ما به مفهوم دیگری اشاره دارد. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که برای مثال، با استفاده از واژگان می‌گویید که حالتان خوب است و از آنجا که در واقع چنین نیست، مخاطب با توجه به زبان بدن شما در می‌یابد که حالتان خوب نیست.

۹۷۸-۹۶۴-۲۳۶-۸۲۷-۳

موفقیت و مدیریت

تن گفت (زبان بدن)

هاروی سگلر

پویا ودایع

رقعی

۹۶

سال ۱۳۹۶

چاپ اول


زبان-بدن-مذاکره زبان بدن در مذاکره

زبان بدن در مذاکره 

در مقدمه کتاب آمده است: علاوه بر کلماتی که برای ارائه اندیشه‌های خود استفاده می‌کنید، صدا، ژست، وضعیت بدن و حالات چهره پیام‌های قدرتمندی را به دیگران منتقل می‌کنند. زبان بدن معنی دیگر ارتباط برقرار کردن است و گاهی می‌تواند پیام‌هایی بسیار قوی‌تر نسبت به کلمات انتقال دهد.در واقع تمرکز نویسنده این اثر بر استفاده از زبان بدن در مذاکرات است و سعی دارد به این پرسش‌ها پاسخ دهد: چگونه از زبان بدن در مذاکره استفاده کنیم؟ آیا زبان بدن در طی جلسات مذاکره به درد ما خواهد خورد؟ زبان بدن تا چه اندازه در برقراری ارتباط در مذاکرات حضوری و غیرحضوری تاثیر دارد؟، تاثیر زبان بدن در مذاکرات مجازی (مذاکراتی که از طریق ایمیل، فکس، تلفن و … انجام می‌شوند) از چه قرار است؟ و با چه شیوه‌هایی می‌توان با بهره‌گیری درست از زبان بدن حریف خود را در مذاکره مغلوب کرد؟در این اثر نویسنده علاوه بر آنچه در کتاب‌های ترجمه‌شده مورد توجه قرار می‌گیرد به نشانه‌شناسی حرکات بومی ایرانیان که ممکن است مختص این مرز و بوم باشد پرداخته است .

 

۹۷۸-۹۶۴-۲۳۶-۷۳۳-۷

موفقیت و مدیریت

زبان بدن در مذاکره

پویا ودایع

رقعی

۱۳۶

 ۱۳۹۴


زبان بدن دروغ گوها - پویا ودایع

زبان بدن دروغ گوها

این کتاب به دو بخش تقسیم شده است: در بخش اول یاد می‌‌گیرید وقتی کسی به شما دروغ می‌گوید از نظر هیجانی چه اتفاقاتی برای شما می‌افتد و هوشیار بودن در این زمان‌های چالش‌برانگیز چقدر مهم است. زمان و چگونگی آغاز دروغ‌گویی را کشف خواهید کرد و اینکه چطور دروغ‌گویی بخش مهم رشد یک فرد معمولی و نرمال می‌شود. شما خواهید آموخت چرا حیوانات، کودکان، نوجوانان و افراد بالغ دروغ می‌گویند و چه نوع دروغ‌هایی می‌گویند. شما خواهید فهمید دروغ‌های مصلحتی کوچک و حتی دروغ‌های بزرگ‌تر چطور می‌توانند مثبت باشند و تأثیرات مفید بگذارند. همچنین خواهید دید دروغ گفتن چطور زندگی‌ها را متلاشی می‌کند. شما می‌توانید دروغ‌گوهای عادتی (سوء‌استفاده‌کنندگان از احساسات افراد از طریق اینترنت، فریب‌کاران اینترنتی و حتی جامعه‌ستیزها‌) را بشناسید و به دلیل اینکه نمی‌توانید از طریق اینترنت فرد مقابل را ببینید یا صدای او را بشنوید، نکته‌هایی را خواهید آموخت تا با استفاده از آن‌ها فریب‌کاری احتمالی را در نوشتار افراد تشخیص دهید. این بخش علائمی را معرفی می‌کند که هنگام فعالیت اجتماعی یا کسب‌وکار آنلاین به کار شما می‌آید.

بخش دوم این کتاب تصویری کلی از دروغ‌گو به شما ارائه می‌دهد. شما اهمیت زمینه، اعتماد به احساس درونی و گوش‌دادن به علائم زبان بدن خودتان را متوجه خواهید شد و خواهید دانست که ممکن است همه این‌ها نشانه این باشد که کسی در حال دروغ‌گفتن به شماست. خواهید آموخت دنبال چه علائمی در زبان بدن، حالات چهره، صدا و الگوهای صحبت فرد دروغ‌گو باشید. شما با شناختن علائم دروغ‌گویی که در بدن فرد (سر، چشمان، بینی، دهان، لب‌ها، چانه، دندان‌ها، گوش‌ها، مو، پوست، بازوها، دستان، سینه، حالت ایستادن، ران‌ها و پاها) وجود دارند، خواهید آموخت چطور دروغ را تشخیص دهید. خواهید آموخت با شناخت الگوهای صحبت، چگونه الگوهای صدایی و انتخاب کلمات دروغ را تشخیص دهید. کلمات و جملات کلیدی و علائم ارتباطی‌ای را خواهید آموخت که اغلب دروغ‌گوها در نوشته‌ها و گفته‌های خود به کار می‌برند. حتی خواهید آموخت چطور از همه این تکنیک‌ها برای شناخت خطرناک‌ترین دروغ‌گوها، یعنی افراد جامعه‌ستیز، استفاده کنید.

۹۷۸-۹۶۴-۲۳۶-۸۵۱-۸

موفقیت و مدیریت

زبان بدن دروغ گوها

لیلیان گلاس

پویا ودایع

رقعی

۲۵۶

 ۱۳۹۷

 اول


مهندسی-زبان-بدن مهندسی زبان بدن

 

  مهندسی زبان بدن

اولین کتاب زبان بدن فارسی و بومی کشور را بخوانید . از خندیدن بی مورد و بدون دلیل در جلسات مذاکره جدا خودداری نمایید.زمانی که صحبت می کنید و به دیگران نگاه می کنید، آرامش داشته باشید.وسایل اضافی را از جلوی دست خود دور کنید، موانعی که جلو حرکت آزادانه شما را می گیرد. جیب هایتان را خالی کنید، آنها را زیاد سنگین نکنید.۸۰ درصد ذهنیت افراد در همان ۴ دقیقه اول آشنایی با شما تعیین می شود ، پس مواظب برخورد اول خود در ۴ دقیقه اول باشید. نقش کسی دیگر را بازی نکنید. خودتان باشید.همیشه هنگام ورود به جلسه مذاکره یا دیدار با دیگران لبخند به لب داشته باشید.افراد ، حریم شخصی خود را دارند. همیشه فاصله مجاز با افراد و جنس مخالف را حفظ کنید. افراد از اینکه بیش از حد به آنها نزدیک شوید ناراحت می شوند و حالت تدافعی به خود می گیرند.

 

۹۷۸-۹۶۴-۲۳۶-۵۷۹-۱

موفقیت و مدیریت

مهندسی زبان بدن

پویا ودایع

رقعی

۱۵۲

 ۱۳۹۶

 چهارم

 


بدن-سخن-می-گوید - پویا ودایع

 

بدن سخن می گوید 

این کتاب با مقدمه مختصر پویا ودایع و ترجمه خوب از خانم آزیتا نجات مهر عرضه شده است . من از والدین و مادربزرگم آموختم از طریق حركات بدن، ذهن دیگران را بخوانم و هر یك از آن‌ها به‌شیوه‌ی خود چیز متفاوتی در مورد اهمیت و قدرت ارتباطات غیر كلامی به من یاد دادند. من از مادرم یاد گرفتم رفتارهای غیر كلامی هنگام مواجهه با دیگران بسیار ارزشمند است. او به من یاد داد یك رفتار ظریف ممكن است یك وضعیت نامناسب را برطرف كند یا فردی را به‌طور كامل معذب كند. این مهارتی بود كه او در تمام عمر خود اجرا كرده بود. من از پدرم قدرت لحن بیان را آموختم. او با یك نگاه می‌تواند مطالب بسیاری را به‌درستی مطرح كند. مردی است كه فقط با احترام به دیگران فرمان می‌دهد و از مادربزرگم، كه این كتاب را به او تقدیم می‌كنم، یاد گرفتم رفتارهای كوچك اهمیت چشمگیری دارند. یك لبخند، خم كردن سر و به‌آرامی لمس كردن در زمان مناسب مطالب خیلی زیادی را بیان می‌كنند كه این رفتارها حتی ممكن است التیام‌بخش باشد. آن‌ها هر روز این چیزها را به من یاد می‌دادند و با انجام این كار من را آماده‌ی مشاهده‌ی دقیق‌تر جهان اطرافم می‌كردند. تعالیم آن‌ها و همچنین تعالیم افراد بسیار دیگری در شكل‌گیری این كتاب مؤثر بوده است.
وقتی در دانشگاه درس می‌خواندم، مطالب بسیاری در مورد كار پلیس و مشاهده‌ی مجرمان یاد گرفتم. بعدها در مقام افسر پلیس تجسس، تفاوت‌های ظریف رفتار جاسوسی و ضد اطلاعات را آموختم و به این دلیل از همه‌ی كسانی كه در این امر یاری‌ام دادند، متشكرم و از همكاران و افراد دیگر در بخش امنیت ملی، به‌خاطر تمام حمایت‌هایشان سپاسگزاری می‌كنم.

 

۹۷۸-۹۶۴-۲۳۶-۵۰۷-۴

موفقیت و مدیریت

بدن سخن می گوید

جو ناوارو

آزیتا نجات‌مهر

رقعی

۲۸۸

 ۱۳۹۴

 چهارم

 

 


فروشگاه دائمی انتشارات نسل نواندیش :   

  تهران، میدان ولیعصر ، ابتدای کریمخان زند ، پلاک ۳۰۸ ساختمان کیمیا ، فروشگاه نسل نواندیش