تسخیر قلب
آموزش زبان بدن

چگونه می‌توان قلب دیگران را تسخیر کرد

چگونه می‌توان قلب دیگران را تسخیر کرد

  • مدیریت احساسات:

مدیریت پیش از هر چیز بر فرد تأثیر می‌گذارد. شما می‌توانید از این خاصیت به نفع خود بهره ببرید. اگر احساسات منفی شما را اذیت می‌کند، با مدیریت و کنترل می‌توانید از دست آنها رهایی پیدا کنید حالت وضعیتی را که در آن قرار دارید، عوض کنید.

برای مثال، اگر حرکت می‌کنید، بنشینید و بلند شوید. اگر نشسته‌اید، بلند شوید و قدم بزنید. مطابق با احساسی که دوست دارید رفتار کنید. اگر با اطرافیان خود با روحیه‌ای شاد و مثبت برخورد کنید، تأثیر بهتری بر آنان خواهید داشت. بالاخره، اگر می‌خواهید شاد باشید، شادمانه رفتار کنید. کنترل احساسات و برخورد و عقلانی و هوشمندانه با مسائل و به بیان دیگر مدیریت احساسات اولین گام برای نفوذ در دیگران و تسخیر قلب آنان محسوب می‌شود.

پرهیز از انتقاد، محکوم کردن و عیب‌جویی

به راحتی می‌توان در هر زمان و مکان و موضوعی، موضع منفی گرفت و انتقاد کرد. اما صبور و منطقی بودن نشانه شخصیت و خویشتن‌داری شماست.

هرچند ممکن است نتوان براحتی از هر سه مورد اجتناب کرد، اما برخوردها و تعاملات اجتماعی ما با انتقاد محکوم کردن و عیب‌جویی آغاز شده ادامه می‌یابد. این هر سه، نوعی لذت غیرعادی ایجاد می‌کند. هرچند در کوتاه مدت ممکن است شما با این گونه رفتار خویش احساس اهمیت و آرامش بیشتری کنید، اما در نهایت این‌گونه رفتارهای منفی روابط شما را با دیگران محدود می‌سازد.

در جمع حرف بزنید و خودی نشان دهید

  • بهترین راه برای تسخیر قلب انسان این است که با همسر و یا دوستان خود درباره چیزهایی که اهمیت بیشتری برایش دارد، صحبت کنید. سعی کنید همواره درباره خود و زندگیتان زیاد صحبت نکنید. به جای این کار به صحبت‌های دیگران گوش کنید. در صورتی که دیگران حرف‌های نامربوط می‌زنند و به حرف‌های شما هم گوش می‌دهند و علاقه‌ای به شنیدن سخنان شما ندارند می‌توانید محیط را ترک کنید. چیزهایی که مردم اغلب له آنها اهمیت می‌دهند عبارتند از: مسائل مربوط به موفقیت تحصیلی، زناشویی، کودکان، سرگرمی‌ها، اوقات فراغت، شغل و غیره هنگامی که به سخنان دیگران گوش می‌دهید، سعی کنید با تأیید و تکمیل صحبت‌های ایشان وی را در بیان احساسات خود همراهی کنید به گونه‌ای که او احساس کند شما به وقت به حرف‌های او گوش می‌دهید.

توجه بیشتر به اطرافیان

  • بسیاری از مردم برای نفوذ در دیگران تلاش می‌کنند دیگران آنان را دوست داشته باشند، اما این راه چندان مؤثر نیست. این روش به این دلیل جذاب است که موجب رضایت دائمی از من، من و من می‌شود، اما دوست داشتن دیگران شاید به این دلیل که قانون رابطه‌ی متقابل در مردم قوی است، تأثیر بیشتری دارد. مردم آنگونه با شما رفتار می‌کنند که شما با آن رفتار می‌کنید. اگر شما آنان را دوست داشته باشید. آنان هم شما را دوست خواهند داشت. برای موفقیت در تسخیر قلب دیگران، سعی کنید صمیمانه و صادقانه به سایرین عشق بورزید علاقه خالصانه شما از طریق زبان بدن، بدن و تن صدای شما به دیگران انتقال می‌یابد. برقراری رابطه صمیمانه، احساس همدردی در خوشی‌ها و ناملایمات زندگی‌شان، توجه و دوست داشتن‌شان زمینه تسخیر قلب دیگران را فراهم سازد.

خود پیش‌قدم باشید

  • برای تسخیر دل‌ها، بهتر است به جای این که نگران باشید مردم درباره‌ی شما چه قضاوتی دارند، سعی کنید خود پیش قدم باشید. کاری کنید که موجب تحسین دیگران باشید. با اهمیت دادن بیش از اندازه به آنچه مردم می‌گویند، یک غول خیالی از آنان در ذهن خود می‌سازید. برای مثال خیال می‌کنید هر کاری کنید، مردم شما را محکوم خواهند کرد. هرچند ممکن است، این‌گونه باشد، اما مردم اغلب درگیر گرفتاری‌های زندگی خود هستند و چندان به کارهای‌شان اهمیت نمی‌دهند. هرچند این وضعیت ناامیدکننده است. اما موجب راحتی خیال شما خواهد شد و به شما کمک می‌کند تا موانع زندگی شما را کنار بزند. با کنار گذاشتن این گونه افکار و پندار نادرست، کم کم به خود بیشتر اهمیت دهید تا اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنید ئ شانس موفقیت شما بیشتر شود. در نتیجه، احساسات مثبت بیشتری در شما ایجاد شده احساسات منفی‌تان برطرف خواهد شد. در این صورت در ایجاد رابطه با اطرافیان خود موفق‌تر عمل می‌کنید و مهارت‌های اجتماعی شما ارتقاء پیدا خواهید کرد. علاوه بر این که در دل دیگران هم بیشتر جای می‌گیرید.

هدیه، دل‌ها را به هم نزدیک می کند

هدیه دادن، اکسیری است که بسیاری از کاستی‌ها و مشکلات زندگی، به ویژه زندگی زناشویی را برطرف می‌کند. در ناملایمات زندگی، ناراحتی‌ها و اختلافات زناشویی، گاهی اوقات با خرید یک هدیه و یا حتی یک شاخه گل، هر چند از نظر قیمت بسیار ناچیز باشد، از بسیاری مصائب، اختلافات و ناراحتی‌های روحی و روانی جلوگیری می‌کند. علاوه بر این که، اختلافات را کم، افکار و علایق را به هم نزدیک، دل‌ها را هم به یکدیگر نزدیک می‌سازد. زمینه تسخیر قلوب را به یکدیگر فراهم می‌سازد.

تمام افرادی که ما با آنها در ارتباطیم به دنبال گمشده خود در این دنیای بزرگ می‌گردند. خود ما نیز به دنبال کسی هستی که اگر اوقاتی را با او سپری می‌کنیم این دقایق از بهترین‌ها و به یادماندنی‌ترین لحظات زندگی‌مان باشد و هرچه شناخت ما از خود و سپس اطرافیان بیشتر باشد ارتباطمان شکل بهتری به خود می‌گیرد. اگر بتوانیم در چند برخورد اول مخاطبمان را بشناسیم. شاید بتوانیم از تنش و درگیری‌های بعد جلوگیری کرده باشیم و یا شاید سرعت برقراری ارتباطمان بیشتر باشد.

افراد را از نظر روحی می‌توانیم به سه دسته: ۱٫ بصری ۲٫ سمعی ۳٫ لمسی تقسیم کنیم و این از ضروری‌ترین دانستنی‌ها می‌باشد.

افراد بصری: این افراد بیشتر به کیفیت‌های دیداری توجه دارند و تصاویر برای آنها اهمیت بیشتری دارد. سریع صحبت می‌کنند. از حرکات دست بسیار استفاده می‌کنند و هر آنچه را تعریف می‌کنند به گونه‌ای می‌گویند که مخاطب تصویر آن را در ذهن خود ببینید.

افراد سمعی: این افراد بیشتر به شنیده‌ها توجه دارند. کلام و طنین و آهنگ را به خاطر می‌سپارند. هیجان کمتری دارند. آهسته صحبت می‌کنند و سعی می‌کنند که بیانشان شیوا و رسا باشد.

افراد لمسی: این افراد بیشتر به کیفیت‌های لمسی توجه دارند و از آنچه لمس کرده‌اند صحبت می‌کنند. خیلی آرامند حتی یک نوع رخوت و سستی را می‌توان در آنها دید.

احساس آنها از دیگران عمیق‌تر است. زندگی خود را به شاهکاری بی‌همتا تبدیل کنید و با تکرار عبارات جادویی سرنوشت خویش را دست گیرید.

اولین شرط ارتباط و نفوذ، قانون بزرگ پذیرش است. انسان‌ها را همانطور که هستند. بپذیرید نه آنگونه که شما می‌خواهید. با تسلط بر این آموزش‌ها خواهیم توانست سریعاً باعث آرامش و اطمینان دیگران شیم و به افکار و اندیشه‌های درونی و شخصی دیگران نفوذ کنیم و روی آنها تأثیر بگذاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *