چگونه زبان بدن کودکانمان را رمز گشایی کنیم؟

زبان بدن کودک

0

مانند هزاران پدر و مادر دیگر، شاید شما هم در تلاش هستید تا زبان بدن فرزندتان را متوجه شوید. با این حال که کودکان در دوسالگی می توانند حدود ۲۰۰ کلمه حرف بزنند و فقط ۵۰ کلمه ی دیگر باقی می ماند، اما شما باید در خواندن زبان بدنشان حرفه ای باشید و متوجه شوید منظورشان چیست. اگر نتوانید از پس انجام این کار بر بیایید، احتمال اینکه کودکتان عصبانی شود خیلی زیاد است.

کودک شما با بازوانی گرده خورده در مقابل اسباب بازی جدید ایستاده است.

چیزی  که شما فکر می کنید : فراموشش کن! خوشم نمی آیم.

معنی اصلی آن : احساس ناراحتی می کنم.

باورش سخت است، اما بازوان جمع شده ( دست به سینه شدن ) می تواند بیشتر از ۶۷ تفسیر داشته باشد. اما در بیشتر اوقات معنی آن را می دهد که کودک شما احساس ناراحتی می کند. برای مثال، شاید برایش سخت باشد تا بگوید من این اسب سنگی زشت را کنارم نمی خواهم. اما او می تواند دست هایش را جمع کند تا بتواند سلاح محافظی برای خودش ایجاد کند. کودکان در سنین پایین عاشق کشف چیز های جدید هستند، اما وقتی به یک چیزی با اکره نگاه می کند و علاقه ندارد، ممکن است شجاعتش را از دست بدهد. اگر او از اسب ترسیده است، شما باید در حرکت بعدی اسب را تکان دهید. شما بعدا هم می توانید بااستفاده از زبان بدن مخصوص خودتا، فرزندتان را تشویق کنید تا اسب را امتحان کند. آرام با دست هایتان تکانش دهید و فکر کنید دارید اسب سواری می کنید و بگویید ” وای چقدر کیف میده” اما مجبورش نکنید سوار اسب شود چرا که ممکن است هراس او را به یک ترس واقعی تبدیل کند و منجر به تندروی شود. هنگامی که او ترسش ریخت و به اندازه ی کافی کنجکاو شد می تواند اسب سواری را امتحان کند.

 

خواندن زبان بدن کودکان زبان بدن چگونه زبان بدن کودکانمان را رمز گشایی کنیم؟

کودک شما به جای آنکه سلام کند با پیراهنش را روی سرش می کشد.

چیزی که شما فکر می کنید : نمیخواهم او را ببینم.

معنی اصلی آن : نمیخواهم او مرا ببیند.

واکنش کودک شما بیشتر از اینکه درباره فرد مقابلش باشد، درباره خودش است. ابتدا به صورتش نگاه کنید. آیا او لبخند به لب دارد؟ ممکن است فقط بخواهد بازی کند. اما اگر به نظر ناراحت برسد و بخواهد خودش را مخفی کند، احتمالا به طور ناگهانی احساس عدم اطمینان کرده است. کاری که شما قرار است انجام دهید ساده است. می توانید به جای اینکه بگویید او خجالت می کشد تا فرد مقابلتان را توجیح کنید، بگویید: عزیزم به نظر نامطمئن می رسی، بعدا هم می توانی به جمع ما محلق شوی. و بعد با فرد مقابل گرم بگیرید طوری که کودک احساس کند او فرد باحالی است.


حجم:
گوینده:
دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
QR Code For:  چگونه زبان بدن کودکانمان را رمز گشایی کنیم؟

شما همچنین ممکن است مانند سایر مقالات این نویسنده

انصراف از پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه "چگونه با هر کسی ارتباط بگیریم؟"توضیحات بیشتر + خرید
+ +

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3

ضمانت بازگشت وجه یک ماهه

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3