آموزش زبان بدن

چگونه جذاب و دلربا باشیم ؟

چگونه جذاب و دلربا باشیم 

جذابیت یعنی اینکه بتوانید دیگران را به سوی خود جذب کنید. این خصلت اخلاقی به مرور زمان به دست می‌آید، از آنجایی که هریک از افراد در زمان تولد با میزان مختلفی جذابیت پایه این دنیا می‌گذارند می‌توان گفت که درصد بسیار زیادی از جذابیت اکتسابی است و با کمی تمرین به راحتی قابل دسترسی خواهد بود.

مراحل :

  1. طرز ایستادن خود را تصحیح کنید.

اگر شرایط بدنی شما در حد مطلوب قرار داشته باشد، گویای این مطلب است که یک فرد، با اعتماد به نفس بالا هستید، حتی اگر از درونتان هم یک چنین احساسی نداشته باشید. در زمان راه رفتن باید محکم و ثابت، قدم بردارید. کمرتان کاملاً صاف باشد و شانه‌ها به سمت عقب گرایش داشته باشند. شاید در ابتدا زمانیکه یک چنین وضعیتی را تمرین می‌کنید برایتان قدری عجیب و دشوار باشد اما پس از سپری شدن چند روز به آن عادت پیدا می‌کنید.

  1. ماهیچه‌های صورت را رها کنید.

سعی کنید ماهیچه‌های صورتتان را رها کنید تا صورت، حالت طبیعی و دلپذیر خود را داشته باشد. با این چهره می‌توانید رو به دنیا کنید و به همگان بگویید که از هیچ چیز نمی‌هراسید.

  1. ارتباط برقرار کنیدبرای جذاب بودن لازم دارید معرفو شوید .

هنگامی که با فرد دیگری روبرو می‌شوید، با چشم‌های خود با او ارتباط برقرار کنید، سرتان را به نشانه تأیید تکان دهید، لبخند بزنید و شادی خود را به او انتقال دهید. اصلاً نگران عکس‌العمل فرد مقابل نباشید و البته در عین حال به یاد داشته باشید که دراین کار زیاده‌روی نکنید.

جذاب بودن - دختر - پسر

  1. نام افراد را به خاطر بسپارید.

زمانی که برای اولین بار کسی را ملاقات می‌کنید سعی کنید که نام او را به خاطر بسپارید. این کار برای خیلی از افراد دشوار است. زمانی که نامشان را می‌گویند. آنرا چندین مرتبه با خود تکرار کنید تا نامشان در ذهنتان باقی بماند و سپس نام خود را نیز به آنها بگویید. زمانی هم که موقع خداحافظی می‌رسد، باز هم سعی کنید چند مرتبه دیگر نام آنها را تکرار کنید تا به طور کامل در ذهنتان باقی بمانند. هر چقدر بیشتر نام آنها را تکرار کنید، بیشتر به یادتان می‌ماند و طرف مقابل هم احساس می‌کند که او را بیشتر دوست می‌دارید و احتمال این امر که با شما بیشتر گرم بگیرد افزایش پیدا می‌کند.

  1. به جای غیبت کردن دیگران را تکریم کنید.

اگر در جمعی در حال صحبت کردن هستید که همه افراد به نحوی در مورد یک شخص بخصوص در حال غیبت کردن هستند، بد نیست شما چیزی در مورد آن بگویید که دوست می‌دارید.

گفتن چیزهایی که در دیگران دوست می‌دارید می‌تواند صددرصد شما را تبدیل به فرد جذاب کند. در عین حال با این کار می‌توانید حس اعتماد دیگران را نیز به خود جلب کنید. همه اطرافیان به این نتیجه می‌رسند که شما هیچ وقت ایده بدی نسبت به دیگران ندارید.

  1. با صداقت از دیگران تعریف و تمجید کنید.یک رمز جذاب بودن تعریف از دیگران است . 

این کار خصوصاً در ارتقای عزت نفس دگران نقش مهمی را بازی می‌کند. چیزهایی که خوشتان می‌آید را انتخاب کنید و در هر شرایطی به آنها اشاره داشته باشید. اگر از کاری و یا از کسی خوشتان می‌آید راهی برای بیان آن پیدا کنید و فوراً به آن اشاره کنید. اگر برای انجام این کار بیش از اندازه صبر پیشه کنید ممکن است حرف‌های شما قدری ریاکارانه جلوه کنند. زمانی که احساس می‌کنید با تشویق‌های خود می‌توانید زمینه پیشرفت را برای آنها فراهم آورید، حتماً این کار را انجام دهید و از آنها تعریف کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *