چهار  تکنیک زبان بدن برای سخنرانی

زبان بدن سخنران

0
چهار  تکنیک زبان بدن برای سخنرانیReviewed by پویا ودایع on Jul 2Rating: 4.0چهار  تکنیک زبان بدن برای سخنرانیبرای شما به عنوان یک سخنران، زبان بدن چه اهمیتی دارد؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت که زبان بدن به همان اندازه صحبت های شما در سخنرانی مهم است.در نظر بگیرید که مهمترین تصویری که شما می توانید به مخاطبان خود نشان دهید، خودتان هستید. همچنین صدای شما بصورت فیزیکی تولید می شود؛ در نتیجه نحوه نگاه و صدای شما برای موفقیت شما به عنوان یک سخنران بسیار مهم است و این عوامل موجب پاسخ های فیزیکی، که عمدتا ناخودآگاه هستند، از طرف مخاطبان شما خواهد شد.

چهار  تکنیک زبان بدن برای سخنرانی

برای شما به عنوان یک سخنران، زبان بدن چه اهمیتی دارد؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت که زبان بدن به همان اندازه صحبت های شما در سخنرانی مهم است.

در نظر بگیرید که مهمترین تصویری که شما می توانید به مخاطبان خود نشان دهید، خودتان هستید. همچنین صدای شما بصورت فیزیکی تولید می شود؛ در نتیجه نحوه نگاه و صدای شما برای موفقیت شما به عنوان یک سخنران بسیار مهم است و این عوامل موجب پاسخ های فیزیکی، که عمدتا ناخودآگاه هستند، از طرف مخاطبان شما خواهد شد.

اگر شما می خواهید زبان بدن قدرتمندی برای سخنرانی های خود داشته باشید، در این مطلب به ۴ تکنیک بسیار مهم زبان بدن در سخنرانی ها اشاره خواهیم نمود.

 

زبان بدن سخنرانی - ۴ نکته زبان بدن سخنرانی -_female_speaker زبان بدن چهار  تکنیک زبان بدن برای سخنرانی body language   female speaker

۱- ژست و حرکات

زمانیکه می خواهید از زبان بدنتان استفاده کنید، باید از خودتان بپرسید که : “چگونه می توانم از ژست و حرکاتی استفاده کنم که در سخنرانی من موثر باشند؟”

شما باید حالتی طبیعی داشته و دستانتان را در کنار خود قرار دهید( ممکن است در ابتدای کار احساس بدی داشته باشید، اما بعد احساس بهتری پیدا خواهید کرد.). این کار باعث می شود تا با تماشاچیانتان ارتباط بهتری برقرار کنید.

۲- از فضا استفاده کنید

زمانیکه شما سخنرانی می کنید، فضای مشخصی از صحنه در اختیار شماست. رهبران به خوبی می دانند که چگونه با نحوه ی ایستادن و حرکت خود، قدرتشان را نشان دهند؛ و زمانیکه شما سخنرانی می کنید، شما هم یک رهبر هستید. بنابراین به گونه ای از فضا استفاده کنید که راحت و در مرکز توجه به نظر آیید. زمانیکه شما صحبت می کنید، صحنه دنیای شماست. با فرماندهی بر فضای اطرافتان، به شنوندگان خود نشان دهید که می توانند به سخنان شما اعتماد کنند.

۳- حالت چهره

چهره انسان عضوی حیاتی برای برقراری ارتباط است. اگر چهره ی رسایی ندارید، سعی کنید تا با تمرین با آینه میان آنچه که بیان می کنید و نحوه بیان چهره تان، پیوند برقرار نمایید. به عنوان بخشی از تمرین سعی کنید تا تمام صحبت هایتان بدون صدا از دهان شما خارج شده و به صورتتان اجازه دهید تا تمام ارتباط را برقرار نماید.

۴- صدا

همانطور که در بالا گفته شد، صدای شما فیزیکی است؛ به این معنی که صدای شما جز مهمی از زبان بدن شما محسوب می شود. در واقع می توان گفت که صدای شما انعطاف پذیرترین ابزار ارتباطی شما می باشد.

پس شما باید یاد بگیرید که چگونه از صدای خود برای نفوذ در دیگران استفاده کنید. البته منظور ما تنها بهبود صدا و گفتار نمی باشد؛ بلکه باید از برخی روش های بیان صریح که به شما کمک می کنند تا معنی و مقصود خود را بیان کنید، استفاده نمایید.

 


حجم:
گوینده:
دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
QR Code For:  چهار  تکنیک زبان بدن برای سخنرانی

شما همچنین ممکن است مانند سایر مقالات این نویسنده

انصراف از پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه "چگونه با هر کسی ارتباط بگیریم؟"توضیحات بیشتر + خرید
+ +