اموزش زبان بدن - توسط پویا ودایع
آموزش زبان بدن

چهار اشتباه زبان بدن

چهار اشتباه زبان بدن

مشکلات زبان بدن، مشکلاتی که شاید به چشم نمی‌آید ولی به شدت دیده می‌شود.

مذاکره-زبان بدن

این روزها همه در روابطشان خوب صحبت می‌کنند. به خصوص که اگر قرار باشد بر روی کسی تأثیر مثبت بگذارند. انتخاب واژه‌ها بسیار مهم است. البته همه در انتخاب واژه‌هایشان بسیار دقیق‌اند. شاید در یک مصاحبه کاری چند جمله خاص را پر تکرار و از زبان چند نفر بشنوید. آن قدر که شاید بعضی  اوقات فکر می‌کنید که همه  افرادی که امروز با شما ملاقات داشته‌اند پیش یک نفر تعلیم دیده‌اند.

راستش را بخواهید این پدیده عجیبی نیست. همه ما برای برخورد‌های مهم خود به تحقیق می‌پردازیم و البته زبان و گفتار و ادبیات محترمانه نیز ایجاب می‌کند از دایره واژگانی خاصی استفاده کنیم. پس وقتی همه می‌توانند حتی به دروغ از زبان و کلمات و خاصی استفاده کنند چندان نمی‌توان به زبان گفتاری روزمره اعتماد کرد. استفاده از انواع ترفندها برای وارونه جلوه دادن حقایق در هر جایی امکان پذیر نباشد در زبان و در گفتار امکان خاصی خواهد داشت.

زبان بدن یا body language چرا مهم است؟

برخی پدیدها هستند که ما روی آنها کنترل خاصی نداریم و حداقل نمی‌توانیم با آنها به کسی دروغ بگوییم. بیشتر بی‌صداقتی‌های ما از دروازه زبان به سوی دیگران روانه می شود. اما بدن ما حکایت دیگری دارد. ما با زبان بدن خود به دیگران دروغ  نمی‌گوییم و اگر کنش‌های درست زبان بدن را بیاموزیم عملا  توانایی آن را خواهیم داشت که پیامی را که در دل داریم با رفتارغیرکلامی  خود به دیگران منتقل کنیم . “زبان بدن ” آینه راست گفتار درونیات و ضمیر ناخودآگاه ماست. استفاده از زبان بدنی که می‌تواند نکته‌ها عمیقی از چیزهایی درون شما برای دیگران بازگو کند یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که تنها با آموختن زبان بدن برایمان میسر خواهد شد.

حالا وقت آن رسیده چند اشتباه زبان بدن برای شما باز گو کنیم البته اگر نام آن‌ها را ناهنجاری‌ها موجود در زبان بدن بنامیم کلمات را درست انتخاب کرده‌ایم.

معجزه لبخند در زبان بدن آقایان و زبان بدن خانم ها

لبخند بر لب خانم ها و آقایان همیشه زیباست. منظور ما تبسمی است که خطوط صورت شما را باز می‌کند و عملا نوری را به صورت شما می‌تاباند. در ابتدای یک رابطه تکلیف خود را با خودتان مشخص کنید که آیا می‌خواهید از این رابطه حاصلی را به دست بیاورید یا نه. مطمئن باشید با نشاندن تبسم بر روی صورت خود هیچ کس از شما سوء استفاده نمی‌کند از این رو باید هر روز  با خود تمرین کنید. یکی از اصلی‌ترین درس‌های زبان بدن این است که به معجزه لبخند ایمان داشته باشید. در زبان بدن آقایان، لبخند نشانه هوش و درایت و کاردانی و در زبان بدن خانم‌ها لبخند، نشانه پذیرش مهربان هوش و تفکر است.

دست‌ها را معلوم کنید

دستهایتان را معلوم کنید. حرکت دست‌ها به خصوص اگر به اندازه باشد و در هنگام تکیه گذاری شما بر روی کلمات رخ دهد، می‌تواند هدایت کننده مخاطبتان به سویی باشد که شما انتظار آن را  دارید. پس جلوی هیچ کس دست به سینه ننشینید.

خمیازه را با عذر خواهی همراه کنید

برای همه پیش می‌آید که موقع صحبت با دیگران خمیازه بکشند. این امری طبیعی است ولی یک حرفه‌ای در مذاکره کردن و برقراری روابط اجتماعی بعد از هر تعداد خمیازه از مخاطب خود عذر خواهی می‌کند و یاد آوری می‌کند که این خمیازه ها برای خستگی از صحبت های شما نیست. اگر واقعا از جلسه طولانی خود خسته شده‌اید چند دقیقه را صرف نوشیدن چای و یا قدم زدن کنید تا خون در بدن شما به جریان بیفتد یکی از مخرب‌ترین رفتارها در زبان بدن خمیازه‌های بی‌دلیل در برابر صحبت های دیگران است.

چندان به پایین نگاه نکنید

سر به زیر بودن از قدیم خوب بوده است اما این برای قدیم ها بود. افرادی که با طرح لبخندی در صورت به چشمان دیگران نگاه می‌کنند یکی از بهترین ترفندهای زبان بدن را به کار می‌بندند. ایشان دیگران را اسیر دام خود می‌کنند. رفتار غیرکلامی  از یکی از مهم‌ترین ارگان‌های بدن ما یعنی چشم‌ها شروع می‌شود دانستن این مهم که با نگاه‌های کنجکاو و در عین حال متغییر در چشم‌های مخاطب خود او پلی می‌بندید میان خود و خواسته‌هایتان شاید مهم‌ترین ترفند زبان بدن باشد.

 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *