چند حقیقت جالب درباره زبان بدن

چیزهایی که ما باید در مورد ارتباطات غیر کلامی و نحوه تاثیر آن بر مردم بدانیم

1

تصوارت غلط زیادی درباره زبان بدن وجود دارد. به عنوان مثال بسیاری از کتاب ها، از جمله کتاب های پر فروش جهان، می گویند شما با خواندن این مطلب به راحتی می توانید افراد اطرافتان را به راحتی بفهمید. اما به این سادگی ها هم نیست. درست است که با تمرین زیاد می توانید کمی از ارتباطات غیرکلامی را متوجه شوید، اما نه که بتوانید کامل احساسات افراد را تشخیص دهید. در این مقاله می توانید به چند حقیقت جالب درباره ارتباطات غیر کلامی دست پیدا کنید.

 

حقیقت جالب درباره زبان بدن- پویا ودایع زبان بدن چند حقیقت جالب درباره زبان بدن                         2

 • زبان بدن یک زبان نیست! همان طور که می دانید هیچ فرهنگ لغتی برای ارتباطات غیر کلامی وجود ندارد. معنای یک نشانه غیر کلامی خاص، مانند یک ژست منحصر به فرد یا حرکت چشم، می تواند به زمینه فرد و رابطه بین فرستنده و گیرنده بستگی داشته باشد. فقط چند حرکت استثنا هستند که به عنوان نشانه شناخته شده اند و در همه جا معنی یکسانی دارند. مثلا کلمه ی  ok در همه جا با چسباندن انگشت شست و اشاره نشان داده می شود. پس شما نمی توانید آن قدر ها هم راحت از زبان بدن دیگران چیزی متوجه شوید.
 • بعضی از نشانه های چهره نیز جهانی هستند و ما به راحتی می توانیم آن ها را تشخیص دهیم. یک چهره به راحتی می تواند نشان دهد فرد در حال حاضر عصبی است، شاد است و یا غم و اندوه دارد و این نشانه ها در تمام فرهنگ ها در سراسر جهان یکسان است. اما مشکل اساسی آن جا است آن قدرها هم نمی شود به چهره ها اعتماد کرد و حالت آن ها را تشخیص داد. بدون آموزش کار بسیار سختی است بتوانیم یک چهره و حالت واقعی را از یک لبخند و یا گریه الکی تشخیص دهیم.
 • تنها عده ای از مردم می توانند به راحتی ارتباطات غیر کلامی ارسال کنند و تنها عده ای می توانند معانی ارتباطات غیر کلامی را متوجه شوند. به همین دلیل است که همه ما نمی توانیم قاطعانه بگوییم می توانیم در رابطه با زبان بدن اطلاعات کامل داشته و آن ها را تشخیص دهیم.
 • تشخیص دروغ تقریبا غیر ممکن است. همه ما فکر می کنیم از روی زبان بدن به راحتی می توانیم متوجه شویم فرد مقابلمان به ما دروغ می گوید یا خیر. مثلا کسی که دروغ می گوید نمی تواند مستقیم به چشم هایتان نگاه کند و یا حرکات و تیک های عصبی از خود نشان می دهد. اما تقریبا غیر ممکن است با خواندن زبان بدن فردی بتوانیم به درستی تشخیص دهیم آن فرد دروغ گو است یا خیر. هر چند دروغ و فریب زدن دیگران باعث ایجاد آشفتگی می شود اما ممکن است این آشفتگی در هر فردی متفاوت باشد. مثلا کسی کاملا صادق به نظر برسد و فردی دیگر چهره ای گناهکار. اما تحقیقات نشان داده تنها افراد بسیار کمی می توانند مسلط باشند و دروغ را ماهرانه بیان کنند اما باز هم این افراد نمی توانند کاملا در کارشان دقیق باشند.

حجم:
گوینده:
دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
QR Code For: چند حقیقت جالب درباره زبان بدن

شما همچنین ممکن است مانند سایر مقالات این نویسنده

1 نظر

 1. چند حقیقت جالب درباره زبان بدن – گیلارو

  […] تصوارت غلط زیادی درباره زبان بدن وجود دارد. به عنوان مثال بسیاری از کتاب ها، از جمله کتاب های پر فروش جهان، می گویند شما با خواندن این مطلب به راحتی می توانید افراد اطرافتان را به راحتی بفهمید. اما به این سادگی ها هم نیست. درست است که با تمرین زیاد می توانید کمی از ارتباطات غیرکلامی را متوجه شوید، اما نه که بتوانید کامل احساسات افراد را تشخیص دهید. در این مقاله می توانید به چند حقیقت جالب درباره ارتباطات غیر کلامی دست پیدا کنید. زبان بدن یک زبان نیست! همان طور که می دانید هیچ فرهنگ لغتی برای ارتباطات غیر کلامی وجود ندارد. معنای یک نشانه غیر کلامی خاص، مانند یک ژست منحصر به فرد یا حرکت چشم، می تواند به زمینه فرد و رابطه بین فرستنده و گیرنده بستگی داشته باشد. فقط چند حرکت استثنا هستند که به عنوان نشانه شناخته شده اند و در همه جا معنی یکسانی دارند. مثلا کلمه ی ok در همه جا با چسباندن انگشت شست و اشاره نشان داده می شود. پس شما نمی توانید آن قدر ها هم راحت از زبان بدن دیگران چیزی متوجه شوید. بعضی از نشانه های چهره نیز جهانی هستند و ما به راحتی می توانیم آن ها را تشخیص دهیم. یک چهره به راحتی می تواند نشان دهد فرد در حال حاضر عصبی است، شاد است و یا غم و اندوه دارد و این نشانه ها در تمام فرهنگ ها در سراسر جهان یکسان است. اما مشکل اساسی آن جا است آن قدرها هم نمی شود به چهره ها اعتماد کرد و حالت آن ها را تشخیص داد. بدون آموزش کار بسیار سختی است بتوانیم یک چهره و حالت واقعی را از یک لبخند و یا گریه الکی تشخیص دهیم. تنها عده ای از مردم می توانند به راحتی ارتباطات غیر کلامی ارسال کنند و تنها عده ای می توانند معانی ارتباطات غیر کلامی را متوجه شوند. به همین دلیل است که همه ما نمی توانیم قاطعانه بگوییم می توانیم در رابطه با زبان بدن اطلاعات کامل داشته و آن ها را تشخیص دهیم. تشخیص دروغ تقریبا غیر ممکن است. همه ما فکر می کنیم از روی زبان بدن به راحتی می توانیم متوجه شویم فرد مقابلمان به ما دروغ می گوید یا خیر. مثلا کسی که دروغ می گوید نمی تواند مستقیم به چشم هایتان نگاه کند و یا حرکات و تیک های عصبی از خود نشان می دهد. اما تقریبا غیر ممکن است با خواندن زبان بدن فردی بتوانیم به درستی تشخیص دهیم آن فرد دروغ گو است یا خیر. هر چند دروغ و فریب زدن دیگران باعث ایجاد آشفتگی می شود اما ممکن است این آشفتگی در هر فردی متفاوت باشد. مثلا کسی کاملا صادق به نظر برسد و فردی دیگر چهره ای گناهکار. اما تحقیقات نشان داده تنها افراد بسیار کمی می توانند مسلط باشند و دروغ را ماهرانه بیان کنند اما باز هم این افراد نمی توانند کاملا در کارشان دقیق باشند. منبع : پویا ودایع […]

انصراف از پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه "چگونه با هر کسی ارتباط بگیریم؟"توضیحات بیشتر + خرید
+ +

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3

ضمانت بازگشت وجه یک ماهه

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3