چند تکنیک بزرگ برای خواندن زبان بدن افراد

خواندن زبان بدن

0

چند تکنیک بزرگ برای خواندن زبان بدن افراد

بدون شک همه دوست دارند که در یک لحظه ذهن طرف مقابلشان را بخوانند. زبان بدن می تواند اطلاعات جالبی در مورد آنچه که دیگران فکر می کنند، به شما ارائه دهد.

تحقیقات دانشگاه UCLA  نشان داده است که تنها ۷ درصد از ارتباطات براساس کلماتی است که ما می گوییم. ۳۸ درصد ارتباطات به لحن صدا بستگی دارد و ۵۵ درصد باقی مانده بوسیله زبان بدن برقرار می شود. با یادگیری و تفسیر زبان بدن که ۵۵ درصد از ارتباطات را تشکیل می دهد، می توانید در برقراری ارتباط با دیگران یک قدم جلوتر باشید.

 

دفعه بعدی که شما به جلسه ای می روید، می توانید به این نکات دقت کنید:

 

چند تکنیک بزرگ برای خواندن زبان بدن افراد -۲ زبان بدن چند تکنیک بزرگ برای خواندن زبان بدن افراد

  • دست ها و پاهای عبور کرده از هم نشاندهنده مقاومت در برابر ایده ای شماست.

دستها و پاهای عبور کرده از هم موانع فیزیکی هستند که نشان می دهند که شخص پذیرای آنچه که شما می گویید، نیست. حتی اگر آنها لبخند بزنند و در یک مکالمه دلپذیر شرکت کنند، زبان بدنشان حقیقت را خواهد گفت.

دو نفر از محققان برای تالیف یک کتاب با موضوع خواندن زبان بدن از بیش از ۲۰۰۰ مذاکره فیلمبرداری کردند، و در هیچ یک از آنها، زمانیکه طرف مقابل پاهایش را از روی هم عبور داده بود، توافقی حاصل نشد.

از نظر روان شناسی، دست ها و پاهای عبور کرده از هم نشان می دهند که فرد از لحاظ ذهنی، احساسی و جسمی نسبت به آنچه که در مقابلش قرار دارد، مقابله می کند. اینکار عمدی نیست، به همین دلیل است که خیلی آشکار قابل مشاهده است.

 

چند تکنیک بزرگ برای خواندن زبان بدن افراد -۱ زبان بدن چند تکنیک بزرگ برای خواندن زبان بدن افراد

  • لبخند زدن واقعی چشم ها

وقتی که لبخند میزنید، دهان می تواند دروغ بگوید اما چشم ها نمی توانند. لبخند واقعی وقتی به چشم می رسند، پوست اطراف چشم به شکل پاهای کلاغ چروک می خورد. مردم اغلب لبخند می زنند تا آنچه را که واقعا فکر و احساس می کنند را پشت این لبخندها پنهان نمایند. پس دفعه بعد که خواستید بدانید که لبخند کسی واقعی است، به گوشه چشمهایش خوب نگاه کنید؛ اگر این علامت وجود نداشت، این لبخند چیزی را پنهان می کند.

 

  • کپی کردن شما از زبان بدن دیگران چیز خوبی است

آیا تا به حال با کسی در جلسه ای بوده اید و متوجه شده اید که هر زمانی که شما حرکتی می کنید، مثلا پاهایتان را روی هم می اندازید، او نیز همین کار را انجام می دهد؟ یا شاید آنها سرشان را به همان جهتی که شما در حال صحبت کج کرده اید، کج کنند؟ این واقعا نشانه خوبی است. منعکس کردن زبان بدن چیزی است که ما وقتی احساس پیوند با شخص دیگری می کنیم، ناخودآگاه آن را انجام می دهیم. این نشانه ای است از اینکه گفتگو به خوبی انجام می شود و طرف مقابل پذیرای نظرات شما است. این اطلاعات هنگامی که شما در حال مذاکره هستید، می تواند مفید باشد؛ زیرا به شما نشان می دهد که طرف مقابل در مورد معامله واقعا چه فکری می کند.

 

 


حجم:
گوینده:
دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
QR Code For:  چند تکنیک بزرگ برای خواندن زبان بدن افراد

شما همچنین ممکن است مانند سایر مقالات این نویسنده

انصراف از پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه "چگونه با هر کسی ارتباط بگیریم؟"توضیحات بیشتر + خرید
+ +

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3

ضمانت بازگشت وجه یک ماهه

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3