چرا تلفن وسیله مناسبی برای مذاکره نیست؟

0

چرا تلفن وسیله مناسبی برای مذاکره نیست؟

برقراری ارتباط موثر، کلید موفقیت در هر مذاکره ای است. برای آنکه پیام شما به درستی منتقل شود و همچنین بتوانید مخاطب خود را به درستی درک کنید، برقراری تعاملی شفاف و مسقیم ضروری است. به همین دلیل استفاده از تلفن بهترین راه برای انجام مذاکرات نمی باشد.

اطلاعات، منبع قدرت شماست.

در طول روند مذاکرات، هر چقدر شما اطلاعات بیشتری از طرف مقابل بدست آورید، بهتر می توانید پذیرفته شدن طرح توسط طرف مقابل را تضمین نمایید. بسیاری از این اطلاعات هم بصورت بصری بدست می آیند، و به همین دلیل مذاکره از طریق تلفن می تواند فرصت بدست آوردن چنین اطلاعات ارزشمندی برای رسیدن به توافق را کاهش دهد.

از بین بردن نویز

اگر شما می خواهید در یک معامله موفق شوید، بسیار مهم است که موانع را در زمان برقراری ارتباط با طرف مقابل، از بین ببرید. برای آنکه پیام شما بطور واضح به طرف مقابل منتقل شود، از بین بردن” نویز” بین فرستنده و گیرنده ضروری است و شما می توانید اینکار را بسیار ساده و بصورت چهره به چهره انجام دهید.

Negotiating-مذاکره تلفنی مذاکره چرا تلفن وسیله مناسبی برای مذاکره نیست؟ Negotiating

از بین بردن عوامل حواس پرتی

انجام مذاکره از پشت تلفن نه تنها مشکل تر است، بلکه به راحتی باعث پرت شدن حواس شما نیز خواهد شد؛ مثل بررسی کامپیوتر یا گوشی در حین صحبت با تلفن. در حالیکه ملاقات فیزیکی به شما در تمرکز بهتر روی هدفتان کمک می کند و شما پیشرفت سریعتری در به توافق رسیدن با طرف مقابل خواهید داشت. بنابراین بهتر است یک مکان مناسب برای مذاکره انتخاب کنید، در اتاق را نیز به جهت جلوگیری از مزاحمت ببندید تا بتوانید ارتباط موثرتری برقرار نمایید.

از بین بردن موانع

برقراری تماس بصری و فیزیکی می تواند موانع بین دو طرف در حین گفتگو را از بین ببرد. بنابراین حفظ تماس چشمی و مراقبت از زبان بدن در حین مذاکره بسیار مهم است. به این ترتیب می توانید تنش ها را کاهش داده و بهترین راه برای انجام معاملات را مشخص کنید.


حجم:
گوینده:
دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
QR Code For:  چرا تلفن وسیله مناسبی برای مذاکره نیست؟

شما همچنین ممکن است مانند سایر مقالات این نویسنده

انصراف از پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه "چگونه با هر کسی ارتباط بگیریم؟"توضیحات بیشتر + خرید
+ +