هفت  مرحله برای موفقیت در مذاکره دشوار

هفت قدم

0

هفت  مرحله برای موفقیت در مذاکرات دشوار

آیا تاکنون برایتان پیش آمده که مذاکره تان را با احساس بدی ترک کرده باشید؟ من اعتقاد زیادی به تمرین قبل از بازی دارم، نه در زمان بازی. جذابیت و گیرایی مذاکرات تنها زمانی اتفاق می افتند که شما در برابر یک مذاکره کننده سخت گیر قرار می گیرید. در اینجا هفت مرحله آماده سازی برای مذاکرات دشوار را بیان کرده ایم.

-دشوار مذاکره مذاکره هفت  مرحله برای موفقیت در مذاکره دشوار

 

 1. استراتژی خود را بدانید.
  اگر استراتژیتان برای شما واضح نباشد، چگونه می توانید از نتایجی که به نفع شرکت شما است لذت ببرید؟ اگر مدیر ارشد استراتژی شما را مشخص نکرده باشد، که متاسفانه اغلب اینطور است، حتما شما درباره آن از مدیر خود سوال کنید.
 2.  سبک مذاکره
  قصد شما چیست؟ آیا شما در اواسط گفتگو مصالحه می کنید و یا برای یک پایان تلخ رقابت می کنید؟ مطمئن شوید که سبک انتخابی شما برای مذاکره، به بهترین شکل با شرایط مطابقت داشته باشد.
 3. شناسایی اهداف
  آیا به دنبال به حداکثر رساندن سود خود در کوتاه مدت هستید و یا به دنبال ایجاد یک همکاری بلند مدت می باشید؟ بنابراین از اهداف خود قبل از مذاکره مطمئن شوید.
 4. آنالیز SWOT را آماده کنید.
  ابزار ساده ای که اغلب نادیده گرفته می شود. به فرصتهای خارجی که می توان از آنها به عنوان موضعی برای گریختن از معامله حساب کرد، فکر کنید. قدرت واقعی در هر مذاکره ای داشتن گزینه هایی برای فرار از معامله است. ممکن است معامله ای را که می خواهید به دست نیاورید، اما از توافق با یک معامله بد هم جلوگیری کرده اید.
 5.  تحقیقات قبل از جلسه
  زمانیکه شما انگیزه طرف مقابل را درک کنید، می توانید شرایط مذاکره را تحت کنترل خود بگیرید. در مذاکرات بدست آوردن اطلاعات از طرف مقابل، قدرت شما را تضمین می کند. اگر شما امیدوارید که در طی مذاکره خلاق بوده و معامله به نفع شما تمام شود، شما نیاز به دانستن همه چیز در مورد تصمیم گیرندگان طرف مقابل خواهید داشت.
 6. گزینه ها/طراحی معامله
  این فرصتی برای شماست تا خلاق باشید. با تیم خود کار کرده و لیست جامعی از گزینه هایی را که می توانید از آنها برای طراحی معامله خود استفاده کنید، تهیه نمایید. اگر شما با اعداد راحت نیستید، حتما از فردی در تیم خود استفاده کنید که در کار با اعداد مشکلی نداشته باشد.
 7. برنامه معامله

در طی یک مذاکره شما باید آماده اولویت بندی منافع خود باشید پس حتما قبل از جلسه خود را با اطلاعات کافی مجهز کنید. چه چیزی را می توانید معامله کنید؟ در عوض چه چیزی می توانید به دست آورید؟ در ابتدا از مهمترین اهداف خود شروع کنید.

 

 


حجم:
گوینده:
دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
QR Code For: هفت  مرحله برای موفقیت در مذاکره دشوار

شما همچنین ممکن است مانند سایر مقالات این نویسنده

انصراف از پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه "چگونه با هر کسی ارتباط بگیریم؟"توضیحات بیشتر + خرید
+ +