زبان بدن در مذاکره – قسمت اول

چند نکته مفید مذاکره

0

از این هفته مقالات زبان بدن در مذاکره را ادامه خواهیم داد .چند نکته بسیار مهم که در مذاکرات باید رعایت کنید. 

مذاکرات یکی از مهم ترین قرارهایی است که هر کس در زندگی اش تجربه می کند. اصولا همه سعی دارند در مذاکرات خود بهترین عملکرد را داشته باشند و کاری کنند تا طرف مقابل تحت تاثیر قرار گیرد؛ اما خیلی ها تنها به سخنرانی ها و ظاهر خود توجه می کنند و از یاد می برند که زبان بدن در این گونه قرارها چه قدر می تواند موثر باشد. در این مقاله چند مطلب بسیار مهم را برای شما گردآوری کردیم تا با رعایت آن ها بتوانید بهترین عمل را در مذاکرات خود داشته باشید.

یک مذاکره موفق چیزی بیش تر از یک سخنرانی است. کنترل بدن و حرکات خود یکی از تکنیک های تجاری و ضروری است که سال ها مورد مطالعه قرار گرفته است. با توجه به تحقیقات به دست آمده نکاتی که در زیر نوشته شده است تا به کنون نتایج بسیار خوبی به همراه داشته است.

اشاره سر خود را حفظ کنید.

از بسیاری از افراد موفق در مذاکرات پرسیده شده است و آن ها بر این باورند حتی زمانی که افراد زیادی با شما مخالفند و یا مورد انتقاد شدید قرار گرفته اید، سر خود را به نشانه مثبت تکان داده و ارتباط چشمی را حفظ کنید. حفظ کردن این ژست در طول شنیدن حرف های طرف مقابل باعث می شود یک هماهنگ سازی در طی مکالمات ایجاد شود و فرد مقابل را به آرامش دعوت می کند.

به دست هایتان توجه کنید.

هنگامی که کسی عصبی و یا تحت فشار است، این حس در دست هایش به راحتی قابل مشاهده است. پس زمانی که مذاکره می کنید حواستان به دست هایتان باشد و توجه داشته باشید به صورت ناخودآگاه آن ها را در راهی غلط استفاده نکنید. باید آن ها را تحت کنترل خود داشته باشید. زمانی که با دست هایتان نشان می دهید در حالتی عصبی قرار دارید طرف معامله شما می تواند از این موقعیت سوء استفاده کند. زمانی که می خواهید با اطمینان حرفی را به جمع بزنید سعی کنید دست به سینه باشید و یا دستانتان را به صورت ثابت روی پاهایتان قرار داده و انگشتانتان را از هم باز بگذارید.

صورت، سر و دست هایتان آشکارترین نقاط بدن در طول مذاکره هستند. اما پاهایتان چطور؟ پاها به اندازه دستها مهم نیستند اما سعی کنید در طول مذاکره آن ها را محکم بر روی زمین قرار دهید و هرگز آنها را تکان تکان ندهید.

negotiationکلاس مذاکره - اموزش مذاکره - استاد مذاکره -آموزش مذاکره - زبان بدن در مذاکره  زبان بدن در مذاکره زبان بدن در مذاکره - قسمت اول negotiation

بدن خود را در حالتی ریلکس قرار دهید.

ممکن است مذاکرات به جاهای باریک بکشند و باعث ایجاد تنش در بین هر دو طرف قرار داد بشود. اما با ریلکس نشستن و راحت کردن بدن خود می توانید تنش موجود در فضا را کاهش دهید. همچنین طرز نشستن شما بر روی لحن گفتاریتان نیز تاثیر می گذارد و از پرخاشگری شما می کاهد و این گونه می توانید با اعتماد به نفس مذاکرات خود را در راه موثر هدایت کنید.

و در نهایت لبخند را فراموش نکنید.

لبخند می تواند تاثیر زیادی بر فرد مقابل و به سرانجام رساندن یک معامله موفقیت آمیز داشته باشد. پس همیشه به یاد داشته باشید که در طول مذاکره باید لبخند بر روی لب های خود داشته باشید.

در مقالات بعدی نکات بیشتری در مورد زبان بدن در مذاکره مطرح خواهیم کرد با ما همراه باشید .


حجم:
گوینده:
دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
QR Code For:  زبان بدن در مذاکره – قسمت اول

شما همچنین ممکن است مانند سایر مقالات این نویسنده

انصراف از پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه "چگونه با هر کسی ارتباط بگیریم؟"توضیحات بیشتر + خرید
+ +