۱۰ نکته طلایی در هنگام سخنرانی – قسمت دوم

0
۱۰ نکته طلایی در هنگام سخنرانی - قسمت دومReviewed by پویا ودایع on Mar 23Rating: 5.0۱۰ نکته طلایی در هنگام سخنرانی - قسمت دوم۱ـ سخنران ابدا می‌تواند علت‌های بروز مشکلات و معضلات عدیده مربوطه را شناسایی و شرح داده و سپس برای رفع معلول‌های پیش آمده، از راه‌حل‌های کاربردی منطقی، قابل ...

۱ـ شما باید بتوانید علت‌های بروز مشکلات و معضلات عدیده مربوطه را شناسایی و شرح داده و سپس برای رفع معلول‌های پیش آمده، از راه‌حل‌های کاربردی منطقی، قابل دسترس و ملموس و امکان‌پذیر با کمترین هزینه و انرژی پیشنهاد دهد.

۲ـ سخنرانها، باید کاملاً هوشیارانه مراقب باشد که در دام تعصبات فرقه‌ای و انحصارگرایانه جاه‌طلبان و فرصت‌طلبان با مقاصد گوناگون مافیایی گرفتار و طعمه مطامع شوم آنها نشود.

۳ـ نفر گوینده باید به طرح سؤالات مربوط به شنوندگان در حوزه موضوع سخنرانی خود، با کمال ادب، احترام و تکریم به صورت منطقی پاسخ دهد. در صورت عدم آمادگی، می‌تواند محترمانه پاسخ را برای فرصت مناسبی آماده کرده و ارائه نماید.

۴ـ سخنران با صبر و خویشتن‌داری باید هنر شنیدن نقطه نظرات و انتقادات منطقی مخاطب را با عنایت و دقت داشته باشد.

آموزش فن و بیان - سخنران- پویا ودایع -استادی سخنران ۱۰ نکته طلایی در هنگام سخنرانی - قسمت دوم 115705574 XS

۵ـ میزان مهارت و تسلط سخنرانها، به میزان احساس مسئولیت‌پذیری در قبال دیگران بستگی دارد.

۶ـ وضع سر و صورت، موها، لباس و ظاهر سخنران باید نظیف و پاکیزه، مرتب، موزون و رنگ پوشش (البسه) هماهنگ و همگون باشد، که رعایت این نکات اعتماد به نفس وی را بالا می‌برد و نیز برعکس هرگونه بی‌نظمی و آشفتگی ظاهری و تمیز نبودن لباس سخنران، موجبات حواس‌پرتی مخاطبان را فراهم سازد.

۷ـ سخنرانها باید ضمیر ناخودآگاه و ذهنیت و نیت خویش را از هرگونه منفی‌نگری، منفی‌بافی، منفی‌گویی و بدبینی و بداندیشی و حقد و کینه و حسادت و عجب، همچنین پاک و منزه داشته باشد و از طرفی ناطق با نگرشی مثبت، حسن اخلاق و سلوک و امیدبخش و نشاط‌انگیز، کلام خود را با نام و یاد خدا آغاز کند.

۸ـ بخشی از شخصیت شما در نحوه رفتار، گفتار، کردار او در زیر ذره‌بین مخاطبان به ویژه تیزبینان قرار دارد. تواضع با تکبر، علم یا جهل، تعادل یا عدم تعادل روحی او در همان پانزده دقیقه اول حضورش برای سخنرانی، تقریباً آشکار می‌شود.

۹ـ دقایق و حتی لحظات اولیه آغاز سخنرانی برای ناطق بسیار حساس و مهم و تعیین کننده می‌تواند تلقی شود. برای مثال برحسب عنوان موضوع و شرایط و موقعیت مجلس، آگاهانه با چهره‌ای با نشاط و پر انرژی و با لبخند ظاهر شود و یا اینکه لحظاتی مکث و سکوت سنجیده و بجا اختیار کرده و با نگاه نافذ، امواج مثبت خود را بر حضار ساطع نماید. سپس با استفاده از همین فرصت در لحظات سکوت، پنج بار نفس عمیق توأم با تمرکز، سخنرانی را آغاز می‌کند.

۱۰ـ  در حین سخنرانی نباید با تحیر به در و دیوار و سقف و زمین نگاهش را بچرخاند و یا متمرکز سازد؛ زیرا چنین حالتی، عدم اعتماد به نفسو عدم تعادل روحی حاصل از اضطراب، پریشانی و ضعف شخصیتی او را برای حضار و مخاطبان آشکار می‌نمایاند.


حجم:
گوینده:
دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
QR Code For:  ۱۰ نکته طلایی در هنگام سخنرانی – قسمت دوم

شما همچنین ممکن است مانند سایر مقالات این نویسنده

انصراف از پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه "چگونه با هر کسی ارتباط بگیریم؟"توضیحات بیشتر + خرید
+ +

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3

ضمانت بازگشت وجه یک ماهه

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3