آموزش زبان بدن

نماد چشم جهان بین

نماد چشم جهان بین

نماد چشم جهان بین : نماد هرم و نماد چشم هنوز یکی از بحث برانگیزترین نماد هاست. با وجود اینکه این نماد را روی  اسکناس های دلار آمریکایی می بینید اما کمتر دیده شده است

نماد چشم -زبان بدن - فراماسیون

بسیاری اعتقاد دارند این نماد چشم مفهوم فراماسونری دارد و به نشان بزرگ ایالات متحده اضافه شده تا نشان دهنده سلطه ای که در گذشته ماسون بر آمریکا داشته و خواهد داشت باشد. اما بیشتر مردم این ادعا را رد می کنند. البته دلایل آماری محکمی وجود دارد که این فرضیه را تقویت می کند. این دلایل شامل استفاده مکرراز عدد ۱۳ و استفاده گسترده از هرم و نماد چشم در هنرهای وابسته به فراماسونری است. اگرچه هر کدام به تنهایی قابل توضیح هستند اما کنار هم قرار گرفتن همه این ها شک برانگیز است. اگرچه قابل اثبات نیست. معنی جمله ای که زیر هرم  و چشم نوشته شده “نظم جدید دوران” است. بعضی ها این جمله را این گونه تفسیر کرده اند: ” نظم نوین جهانی” که بسیاری معتقدند جمله ای فراماسونری است.

نماد چشم-فراماسون -0

سازنده اولیه مفهوم  و نشان هرم و چشم نامشخص است اما آخرین طراحی توسط چارلز تامسون و ویلیام بارتون در سال ۱۷۸۲ انجام شد که روی دلار چاپ شد. مرکزیت دلار به عنوان ارز ذخیره ی جهانی این امتیازات چشم‌گیر را به اقتصاد امریکا داده‌است. امریکا ضمن داشتن کسری تراز پرداخت‌های عظیم، می‌تواند هزینه و سرمایه‌ی مصرفی را فراتر از تولید داخلی تامین کند و به سرمایه‌گذاری‌هایی دست زند که بسیار بیشتر از اندوخته‌های داخلی آن است، زیرا خارجی‌ها علاقه‌مندند دارایی‌های خود را به دلار افزایش دهند .

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *