نماد مرد

0
نماد مردReviewed by پویا ودایع on Jan 30Rating:

گفته شده نماد «مرد» (نماد مریخ) نمایش­ دهنده یک سپر و یک نیزه است که برای جنگجوها استفاده می­شود. مبدأ این توصیف ظاهراً به قرن ۱۹ برمی­گردد که بازنگری­های جدید برای تغییر باورهای اشتباه گذشته به اوج خود رسیده بود. گفته­ های دیگری نیز وجود دارد که این نماد مرد را معکوس نماد زن می­دانند.

دست­ نوشته­ های قدیمی­تر نماد زن را به شکل «V» می­دانند، درحالیکه نماد صلیب که به قلب مجارستانی مربوط می­شد بیشتر منطقی به نظر می­رسید. به عنوان یک نمایش ساده بسیار شبیه آلت تناسی مردانه است که دچار نعوظ شده است. قبل از اینکه به عقب فرار کنید و به توصیف نیزه و سپر برگردید از خودتان بپرسید: «پایه نیزه کجاست؟». آن­جا نیست و طبق آنچه ما می­دانیم هیچ وقت نبوده است.

نماد مرد نماد مرد نماد مرد

یک نماد جذاب در «تاریخ دنیای هارم­ورث» قرن ۱۸ وجود دارد که دو نماد مرد و زن همانند نشان ­می­دهد که به هم وصل شده ­اند و یک نماد باستانی عبری از رگ و شمشیر یا ستاره داوود را می­سازند (رمز داوینچی) .

از این نماد برای مشخص کردن جنس مذکر، سیاره مریخ و عنصر آهن در شیمی استفاده می‌شود. از این نماد همچنین برای نشان دادن مارس (خدای روم)، آرس (خدای یونان)، لوگوی کارخانه ولوو، جنبش مردسالاری، و سرویس‌های بهداشتی مردان استفاده می‌شود.


مریخ سیاره‌ای سرخ رنگ و مشهور به نماد جنگ است. نماد مریخ  یا نماد مرد وابسته به نماد برج حمل و نشانه فصل بهار است و نمایانگر آغاز و فصلی نو. همچنین مریخ در راستای برج سرطان است که نمادی برای سقوط و پایان یافتن است. این‌ها باعث می‌شود تا مریخ به نماد آهنگ طبیعی مرگ و زندگی تبدیل شود و از مریخ به عنوان نشان مردانگی، حرکت، تلاش، قدرت، پرخاشگری، احساساتی، متمرکز، هدف‌گرا، مشتاق و با انژی یاد شود .


حجم:
گوینده:
دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
QR Code For:  نماد مرد

شما همچنین ممکن است مانند سایر مقالات این نویسنده

انصراف از پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه "چگونه با هر کسی ارتباط بگیریم؟"توضیحات بیشتر + خرید
+ +