آموزش زبان بدن

نماد زن

نماد زن : مبدأ  نماد زن طراحی منابع زیادی دارد. این نماد نشان «زن» و ونوس است که الهه عشق رومیان باستان بود. بسیاری از نویسندگان ادعا می­کنند که این نماد از یک آیینه دستی که توسط الهه ونوس نگه داشته شده ریشه گرفته اما بحث­ های زیادی در این مورد وجود دارد.

 نماد زن نسخه دیگری از نماد یونانی «فسفروس» یونان است. به احتمال زیاد این نماد، نماد بسیار باستانی جنسی است که در قرن­های اخیر تطهیر شده است. باوری وجود دارد که می­گوید دایره نشانه شکم و صلیب زیر آن نشانه واژن است. معکوس این مطلب هم وجود دارد، صلیب نماد «گلوریا» و دایره نشانه مجرای واژن است. بی­ شک این نماد بیشتراز اینکه شبیه یک آیینه دستی ساختگی باشد شبیه اندام تناسلی یک زن است. به یاد داشته باشید که بسیاری از گفته­ هایی که در مدرسه یاد گرفته­ اید توسط کارشناسان فرقه­ای از پروتستان­ ها در قرن­های هجدهم یا بیستم بازنگری شده­اند.

نماد زن

نماد ونوس یا نماد زن دایره‌ای است که در پاین آن یک صلیب کوچک قرار دارد. در اساطیر باستانی این نماد برای ونوس الهه رومی و آفرودیته الهه یونانی استفاده می‌شده. از دیگر کاربردهای این می‌توان به نماد جنس مونث، نماد سیاره ناهید، نماد عنصر مس در شیمی و نماد جنبش فمینیسم اشاره کرد.بعضی افراد می‌گویند این نماد استعاره‌ای از آیینه دستی است که صلیب دسته آن و دایره خود آیینه است.ونوس سیاره‌ای است که به ستاره صبح مشهور است و در ابتدای روز در شرق قرار دارد، همچنین به ستاره غروب نیز شناخته می شود زمانی که در شب در غرب قرار دارد . ونوس نمادی برای عشق، حرص و طمع، آرزو، زیبایی، هیجان، هماهنگی، محبت، تمایلات جنسی، زنانگی، تخیل و زیبای‌شناسی است .

پست های مرتبط

One thought on “نماد زن

  1. شیوا گفت:

    خیلیییی جالب بود، ممنون، جزو مباحثی که دوست داشتم بدونم بیشتر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *