آموزش زبان بدن

نماد خطر زیستی

نماد خطر زیستی

نماد خطر زیستی ابتدا سال ۱۹۹۶ میلادی توسط شرکت شیمیایی داو ایجاد شد. مهندسی به نام چارلز بلدوین ادعا می کند که مستقیماً در ساخت این نماد دخالت داشته است. طبق گفته او، آن ها به علت نبود استاندارد، طرح های مختلفی را طراحی و در بازار بررسی کردند و در نهایت طرحی را که در حال حاضر مورد توافق همه است انتخاب کردند.

نماد خطر زیستی - دوم

ظاهراً آن ها طرحی می خواستند که معنی خاصی نداشته باشد وسپس منظور این نماد را به عموم مردم اعلام کرده و ترویج دهند. بعد از بررسی های آن ها مشخص شد رنگ نارنجی و قرمز واضح رنگ ها هستند. طرح به گونه ای طراحی شد که ازهر زاویه ای قابل تشخیص باشد. بعد از این که طراحان از طرح راضی شدند آن را در مجله علم منتشر کردند و پس از مدت کوتاهی این طرح توسط مراکز کنترل بیماری ها، مراکز ایمنی محل کار و سازمان های مربوط به سلامت مورد پذیرش قرار گرفت.

در حال حاضر این نماد خطر زیستی  را بیشتر افراد تحصیل کرده می شناسند و برای سلاح های کشتار جمعی و در فیلم های علمی تخیلی استفاده می شود. برای بسیاری افراد این نماد از نماد تششع و رادیواکتیو ترسناک تر است. حتی بعضی افراد اعتقاد دارند این نماد علامت اصلی روز رستاخیز است.

 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *