آموزش زبان بدن

نماد تابش

نماد تابش : نماد شناسی مبحثی هست که جدیدا ما در وب سایت را اندازی کرده ایم و قصد داریم تمامی نماد ها را به طور مختصر و مفید توضیح دهیم . 

نماد هشدار تابش ۳ تیغه به شکلی که در حال حاضر آن را می شناسیم، سال ۱۹۴۶ در آزمایشگاه پرتو دانشگاه کالیفرینا در برکلی ایجاد شد.نامه ای که  سال ۱۹۵۲، توسط نلز گاردن، رئیس گروه  شیمی سلامت آزمایشگاه پرتو نوشته شده نشان می دهد که این نماد ( نماد تابش ) قرار بود نشانگر تابش پرتو از یک اتم باشد.

تا قبل ازاین که موسسه استانداردهای ملی آمریکا سال ۱۹۵۰ شکل کنونی این نماد را مشخص کند، ویرایش های مختلفی از این نماد استفاده می شد. استفاده از رنگ های سیاه و زرد برای نشانه های هشدار رایج است. استفاده از این ترکیب رنگی ریشه در رنگ زنبورها دارد. فرضیه های مختلفی در مورد منبع الهام طراحی این نماد وجود دارد. پره های موتور کشتی ها و سیستم هدف گیری نصب شده روی هواپیمای انولا گای که برای پرتاب بمب اتم استفاده شد از این فرضیه ها هستند.

این نماد تابش با هر منبع الهامی که ممکن است داشته باشد، هنوز نمادی قدرتمند و ترس آفرین است که همه جای دنیا استفاده می شود. اگر به نزدیک ترین هشدار دهنده دود نگاه کنید و آن را باز کنید(که نباید این کار را کنید)، این علامت  ( نماد تابش ) را به همراه هشداری در مورد مواد رادیو اکتیو خواهید دید. احتمالاً از این اطلاعات آگاه نبوده اید  و منتظر بقیه نماد شناسی ها در همین وب سایت باشید . 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *