نماد آنخ

0
نماد آنخReviewed by پویا ودایع on Nov 25Rating:

این شکل به عنوان یک نماد مذهبی شناخته نمی­شود، اگرچه مبدأ آن به شکل کاملاً واضحی مذهب را به ذهن متواتر می­کرد. این شکل در مصر باستان نماد زندگی بود. نگاره­هایی از خدایان و در بعضی مواقع فراعنه دیده شده که نماد آنخ را در دست داشته­ اند.

نماد آنخ-1 نماد آنخ نماد آنخ                 1

خواستگاه اصلی نماد انخ نامشخص است و هنوز بین مصر شناسان اختلاف وجود دارد. نظریه های زیادی در مورد طراحی نمادین این شکل وجود دارد که تعدادشان بیشتر از آن است که بتوان اینجا آورد. اما محدوده این نظریه­ها از مهره­های ستون فقرات یک گاو تا خورشیدی در بالای یک هرم امتداد دارد. حتی یک تئوری دیگر که بیشتر جنبه حدسی دارد ادعا می­کند این شکل نمایشگر مهبل یا لقاح است. تئوری معقول­تری می­گوید این شکل پوشش یک مادر است و به زندگی پس از مرگ ارتباط دارد. حقیقت این است که شاید هیچ وقت نتوانیم با اطمینان در این مورد صحبت کنیم.

با این وجود، نماد آنخ یکی از قدیمی­ترین نمادهای شناخته شده توسط بشر است و در زمان­های مختلف استفاده از آن دوباره احیا شده است. انخ در فیلم­هایی مانند فرار لوگان و بازی­های ویدیویی اخیر مانند تامب رایدر برجسته شده است. طبق گفته منابع مختلف، وینی وینست، رهبر قبلی KISS صورت خود را با این نماد آرایش می کرد. قدمت نماد آنخ حداقل به ۴۰۰۰ سال پیش برمی­گردد و هنوز هم به شدت مرموز است.


حجم:
گوینده:
دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
QR Code For:  نماد آنخ

شما همچنین ممکن است مانند سایر مقالات این نویسنده

انصراف از پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه "چگونه با هر کسی ارتباط بگیریم؟"توضیحات بیشتر + خرید
+ +