مهارت های شخصی چیست ؟

ایا شما مهارت شخصی دارید ؟

1

مهارت های شخصی

مهارت های شخصی شامل کارهایی می شود که ما می توانیم از پس انجام آن ها بر بیاییم و جز نقاط قوت، توانایی و ویژگی های ما محسوب می شود. این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا تعریف درست آن را بدانید و از از ویژگی ها و نقاط قوت خود به خوبی استفاده کنید.

مهارت فردی - مهارت های شخصی - توسعه فردی مهارت های شخصی مهارت های شخصی چیست ؟ image 2017 07 25 15 27 14

 

مهارت های ملایم و سخت

قبل از این که بخواهیم پاسخ دهیم مهارت شخصی چیست، باید تعریف مهارت را به طور کلی توضیح دهیم. مهارت توانایی انجام کارهای خاص است. مهارت ها به طور معمول از طریق آموزش ها و تجربیات مستقیم به دست می آیند و ملزم به تلاش مستمر هستند. بنابراین مهارت های شخصی را می توان نقاط قوتی که هر شخص داراست، نامید. اما چگونه می توانیم بفهمیم که آن ها چیست؟

به طور کلی مهارت های شخصی را می توان به دو دسته تقسیم کرد. مهارت های سخت و نرم. مهارت های ملایم بیشتر عمومی هستند. ویژگی های نامحسوسی که برای تعامل با دیگران استفاده می کنیم. آن ها می توانند به نوع نگرش، شخصیت، احساسات، عادت ها، سبک ارتباطات ما و رفتار های اجتماعیمان مربوط شوند.

در مقابل مهارت های سخت بیشتر خاص و مشخص هستند که معمولا با کار و شغل و وظایف ما ارتباط دارند. این توانایی ها اکثرا توسط آموزش و پرورش، مراکز آموزشی و یا در محل کار آموزش داده می شود. مهارت های سخت می تواند شامل سواد کامپیوتر، ویرایش، توانایی اداره یک پروژه و یا یک زبان خارجی باشد. این دسته از مهارت ها هستند که ما را به یک کارآفرین تبدیل می کنند و این اجازه را به ما می دهند تا موقعیت های شغلی برای خود دست و پا کنیم. مهارت های ملایم و سخت مکمل یک دیگر هستند و در کل توانایی های ما را نشان می دهند.

personal-skills -مهارت فردی - مهارت شخص - توسعه فردی مهارت های شخصی مهارت های شخصی چیست ؟ personal skills

نمونه ای از انواع مهارت های شخصی

آیا شما اولین نفری هستید که دوستانتان برای مشاوره به او مراجعه می کنند؟ آیا به صحبت در بحث های گروهی علاقه داشته و به راحتی می توانید ایده هایتان را بیان کنی؟ اگر جواب شما بله است، پس شما می توانید روی مهارت های فردی و توانایی رهبریتان به عنوان مهارت شخصی حساب باز کنید. این مهارت ها، می تواند مهارت هایی باشد که ما با آن ها متولد شدیم، استعداد های طبیعی ما باشند و یا چیز هایی باشند که از طریق تجربه، اقدام و عمل به دست آوردیم. یافتن توانایی های ذاتی و یا توانایی هایی که توانسته ایم آنها را توسعه دهیم، می تواند در زندگی شخصی و حرفه ای ما بسیار مفید باشند.

ما در کنار شما خواهیم بود برای افزایش مهارت های فردی ……

 

 

همه اعضای ویژه می توانند مهارت های که دوست دارند داشته باشند را به ما بگویند و مشکلات خودشان را مطرح نمایند ( در بخش نظرات )


حجم:
گوینده:
دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
QR Code For:  مهارت های شخصی چیست ؟

شما همچنین ممکن است مانند سایر مقالات این نویسنده

1 نظر

  1. محمد می گوید

    سلام مطالب خوبی بود .باتشکر

انصراف از پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه "چگونه با هر کسی ارتباط بگیریم؟"توضیحات بیشتر + خرید
+ +

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3

ضمانت بازگشت وجه یک ماهه

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3