معضلات مذاکره کنندگان

0

معضلات مذاکره کنندگان

آیا ما باید اولین پیشنهاد را بدهیم؟ آیا باید بلوف بزنیم یا نه؟ اینها تنها بخشی از سوالاتی است که مذاکره کنندگان با آنها می شوند. در این مطلب قصد داریم تا به بررسی معضلات رایج میان مذاکره کنندگان بپردازیم.

اموزش مذاکره -مذاکره کنندگان مذاکره معضلات مذاکره کنندگان

پیشنهاد یا پاسخ

این دلیل اصلی بسیاری از بحث ها میان مذاکره کنندگان است. یک نظریه وجود دارد که می گوید کسانیکه تردیدهای طولانی تری دارند، پیروز خواهند شد. معمولا ارائه اولین پیشنهاد به عنوان نشانه ای از ضعف دیده می شود. در حالیکه ممکن است در برخی شرایط خاص این حرف درست باشد، اما طبق تحقیقات علمی ثابت شده است که ارائه اولین پیشنهاد مزیت های زیادی را به همراه خواهد داشت. ارائه اولین پیشنهاد به شما کمک می کند تا دستور کار مذاکره را تنظیم کنید. همچنین به شما اجازه می دهد تا به گونه ای موثر گفتگو را رهبری کرده و با چانه زنی ها بتوانید با قیمت مطلوب خودتان به توافق برسید.

بلوف یا حقیقت

تمام مذاکرات در بستری از رابطه ها روی می دهند. اما در معاملاتی که برای یکدفعه اتفاق می افتند، معمولا سرمایه گذاری کمی در روابط صورت می گیرد و بنابراین راهنمای شما در اینگونه معاملات، قانون و چارچوب اخلاقی شخصی شماست. معاملات معمول در این رده شامل فروش یک وسیله نقلیه، املاک و… می باشند. با این حال اکثر مذاکرات در بستر روابطی گسترده صورت می گیرند. در چنین روابطی اعتماد بسیار مهم است. بنابراین هر کاری که برای جلب اعتماد طرف مقابل می توانید، انجام دهید.

مذاکره - اموزش مذاکره- اموزش مذاکره معضلات مذاکره کنندگان 20151014114228 shutterstock 191199293

بنابراین بسیار مهم است که در چنین مذاکراتی در برابر وسوسه مقاومت کرده و حقیقت را پنهان نکنید تا به مزایای کوتاه مدتی دست یابید. بهترین توصیه آن است که صادق باشید نه ساده لوح. امتحان کنید که آیا افشای اطلاعات طرف مقابل را به سمت شما می آورد یا خیر.

 


حجم:
گوینده:
دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
QR Code For:  معضلات مذاکره کنندگان

شما همچنین ممکن است مانند سایر مقالات این نویسنده

انصراف از پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه "چگونه با هر کسی ارتباط بگیریم؟"توضیحات بیشتر + خرید
+ +