مبانی اولیه زبان بدن از نگاهی دیگر

یک قدم تا یادگیری زبان بدن

0

زبان بدن یک ابزار هیجان انگیز است که اغلب می توانید از آن مانند یک آچار یا پیچ گوشتی در زمان هایی که نیاز دارید، استفاده کنید؛ اما گاهی اوقات تنها به عنوان سرگرمی از آن استفاده می شود. زبان بدن در فروش، محیط کاری و طی یک مصاحبه می تواند به شما کمک کند، اما همچنین می توان از آن برای دوستیابی و روابط شخصی نیز کمک گرفت. زبان بدن به ما کمک می کند تا احساسات و افکار مردم اطرافمان را پیش بینی کنیم. زبان بدن “شهود” است.

مغز و بدن با هم ارتباط دارند و دشوار است که آنها را از یکدیگر جدا کنیم. در حین انجام حرکات صادقانه مانند نشان دادن کف دست ها، دروغ گفتن سخت است، همچنین داشتن نگرشی منفی در زمانی که می رقصید نیز مشکل است. اقداماتی که بدن انجام می دهد، از ذهن اتخاذ می شود و احساسات مثبت و منفی را بوجود می آورد. حتی خنده ای که بدون هیچ دلیلی انجام می شود، می تواند کسی را در خلق و خوی خوب قرار دهد؛ زیرا به انتشار انواع هورمون های مثبت کمک می کند. این خبر خوبی برای خوانندگان زبان بدن است!  

زبان کلامی - زبان بدن - دوره زبان بدن  زبان بدن مبانی اولیه زبان بدن از نگاهی دیگر brain transplants merl

مغز لیمبیک مسئول بسیاری از زبان های غیر کلامی است که توسط مردم منتشر می شود؛ زیرا به طور طبیعی به جهان اطراف ما واکنش نشان می دهد. مغز لیمبیک مغز اولیه، مغز عاطفی است. به عبارت دیگر، مغز لیمبیک زبان بدن هیجانی را کنترل می کند، بنابراین آن بهترین سنجش برای ماست تا آنچه را که بدن واقعا احساس می کند را نشان دهیم. این مغز لیمبیک است که زمانی که کسی احساس خجالت یا شرمندگی، ناراحتی، ترس، هیجان زدگی یا خوشحالی داشته باشید، بازوها، پاها، دست ها، سر و بدن شما را کنترل می کند. مغز لیمبیک به سیستم عصبی ما متصل است. نئوکورتکس مغز جدید، مغز منطقی است و آن زمانی کار می کند که ما می خواهیم کاری را آگاهانه انجام دهیم و گاهی اوقات برای سرکوبی مغز لیمبیک ما عمل می کند.

زمانیکه شما زبان بدن را مطالعه می کنید، در نهایت با کسی روبرو خواهید شد که تلاش می کند شما را متقاعد کند که زبان بدن آنها معنی ندارد و “فقط عملی از روی راحتی” است. و حرف آنها صحیح خواهد بود. زمانیکه ما احساس ناراحتی می کنیم، کارهایی را انجام می دهیم تا بدنمان احساس راحتی بیشتری پیدا کند! اغلب این نیاز بدن ما باعث می شود تا دست هایمان را بصورت ضربدری بغل کنیم، پاهایمان را ضربدری از هم عبور دهیم و یا دستان خود را در جیبهایمان قرار دهیم. ما راحت هستیم چونکه این حرکات در برابر محرک های منفی و مثبتی که در محیط اطرافمان با آنها روبرو می شویم، برای ما راحتی را به همراه می آورند. این چیزی است که باعث می شود داشتن زبان بدن جعلی دشوار گردد و خواندن آن آسان شود.


حجم:
گوینده:
دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
QR Code For:  مبانی اولیه زبان بدن از نگاهی دیگر

شما همچنین ممکن است مانند سایر مقالات این نویسنده

انصراف از پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه "چگونه با هر کسی ارتباط بگیریم؟"توضیحات بیشتر + خرید
+ +