فنون فن بیان سخنران

مخاطب سخنرانی ها

0

با مخاطبتان مشارکت داشته باشید.

وقتی صحبت می کنید سعی کنید مخاطبان خود را درگیر کنید. این باعث می شود همه درگیر پیام شما شوند. در صورت لزوم، سوالات پیشنهادی را به افراد یا گروه ها اختصاص دهید و افراد بیشتری را تشویق کنید که مشارکت داشته باشند و سوال بپرسند. به خاطر داشته باشید که برخی از کلمات قدرتتان را به عنوان یک سخنران کاهش می دهند. به عنوان مثال جمله : در آخر می خواهم اضافه کنم من اینطور فکر می کنم می توانیم به این اهداف برسیم. یا ” من فقط فکر می کنم این برنامه خوبی است.” کلمه فقط و فکر می کنم قدرت اعتقاد شما را محدود می کند. از آن ها استفاده نکنید. کلمه در واقع هم همین تاثیر را بر روی مخاطب می گذارد. همچنین توجه کنید که چگونه صحبت می کنید. اگر عصبی هستید، ممکن است سریع صحبت کنید. نگران نباشید افکار خود را جمع کنید، مکث بخش مهمی از مکالمه است و باعث می شود صدای شما با اعتماد به نفس بیشتر و طبیعی تر به گوش برسد. در نهایت از خواندن تک تک کلمات یادداشت تان پرهیز کنید. در عوض لیستی از چیز های مهمی که قرار است بگویید تهیه کنید. یا برای ارائه یک سخنرانی عالی می توانید یادداشت هایتان را حفظ کنید.

speech-bubbles - اموزش سخنرانی سخنران فنون فن بیان سخنران speech bubbles

به زبان بدنتان توجه کنید.

ممکن است شما از آن اطلاعی نداشته باشید اما زبان بدن تاثیر بسیاری بر روی مخاطبان دارد. اگر عصبی باشید یا به چیزی که می گویید اعتقاد کامل نداشته باشید مخاطبان آن را سریعا متوجه می شوند. محکم بایستید، نفس عمیق بکشید، به مخاطبانتان نگاه کنید و لبخند بزنید. روی یک پا تکیه نکنید و حرکات غیر معمولی انجام ندهید. در یک جا ثابت نایستید. قدم بزنید و با مخاطبانتان مشارکت کنید. این حرکات باعث می شود انرژی در صدایتان بیشتر شود.

 

مثبت بیاندیشید.

مثبت اندیشیدن باعث تفاوت عمیقی در سخنرانیتان شده و در نهایت یک سخنرانی موفق خواهید داشت چرا که این کار باعث می شود احساس اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید. ترس و استرس باعث می شود به آسانی اعتماد به نفستان را از دست داده و نتوانید آن چه را که قادر به انجام آن هستید، عملی کنید. از تایید و تجسم استفاده کنید تا اعتماد به نفستان افزایش یابد. این کار مخصوصا چند دقیقه قبل از سخنرانی تاثیر بسزایی می گذارد. یک اراده ی موفق را تجسم کنید و به خودتان بگویید من می توانم !

[/wcm_restrict]


حجم:
گوینده:
دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
QR Code For:  فنون فن بیان سخنران

شما همچنین ممکن است مانند سایر مقالات این نویسنده

انصراف از پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه "چگونه با هر کسی ارتباط بگیریم؟"توضیحات بیشتر + خرید
+ +

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3

ضمانت بازگشت وجه یک ماهه

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3