پویا ودایع : ضعف کارمندان در برقراری ارتباط موثر و زبان بدن

0

به گزارش ایلنا خبرگزاری کار ایران ، پویا ودایع – کارشناس زبان بدن – اظهار داشت: اگر چه بسیاری از مدیران، موفقیت را در خوش زبانی و فن بیان کارمندان خود می دانند ولی در تجارت مدرن بزرگترین وظیفه یک مدیر آموزش کارمندان در برقراری ارتباط موثر و اصلاح رفتار غیرکلامی کارمندان است.

وی تصریح کرد: ناهماهنگی گفتار با رفتارغیرکلامی باعث می شود تا کارمند در نگاه مشتری، فردی “متظاهر”و “چرب زبان” وغیر قابل اعتماد به نظر آید که همین امر باعث حالت دفاعی و انصراف مراجعه کننده از خرید و یا همکاری می شود.

پویا ودایع کارشناس زبان بدن در ادامه گفت: ممکن است کارمندی چیزی بگوید ولی با حرکات خود معنای کاملا متفاوتی را منتقل کند چراکه زبان بدن احساسات پیام را منتقل می کند و این موضوع در مذاکرات تجاری امری با اهمیت محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه رفتار غیر کلامی تفسیر یک پیام است افزود: اگر چه اصطلاح “سوء تفاهم” این روزها در کسب و کارهای داخلی امر عادی شده، اما وقتی چنین اتفاقی رخ می دهد زمان وانرژی بسیاری اتلاف می شود تا تعبیر وتفسیرهای مشتری تصحیح شود.

پویا ودایع -pooya vadaie  پویا ودایع پویا ودایع : ضعف کارمندان در برقراری ارتباط موثر و زبان بدن

وی با بیان اینکه کارمند تصویری از سازمان را به مشتریان ارائه می دهد  افزود: کارمند به عنوان نماینده سازمان و منبع اصلی برقراری ارتباط با مراجعه کننده، تاثیر بسیاری در میزان موفقیت و توسعه یافتگی یک مجموعه دارد بر همین اساس مدیران باید بیش از پیش به آموزش زبان بدن کارمندان خود توجه کنند.

پویا ودایع خاطر نشان کرد: تحقیقات نشان می دهد که حافظه بینایی از حافظه شنوایی قوی‌تر است و به همین دلیل ارتباط غیرکلامی در حافظه ماندگاری بیشتری دارد به طوری که ممکن است جمله ای فراموش شود ولی حالت چهره گوینده مدت زمان بیشتری در خاطر می ماند.

این مشاوره علوم رفتارغیرکلامی  تاکید کرد: سازمانهایی که نسبت به حیا کلامی و فن بیان توجه می کنند باید مقوله رفتار غیرکلامی کارمندان خود را نیز زیر نظر بگیرند تا پیام های آنها با رفتار نامناسب تعبیر اشتباه نشود.

تعداد نوشته ها:۳۵۳
تعداد نظرات:۴۳
Profile Status
ACTIVE

شما همچنین ممکن است مانند سایر مقالات این نویسنده

انصراف از پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دانلود فایل شناخت دروغ از طریق زبان بدن
اگر دوست دارید از حالت چهره و حرکات فرد بفهمید که او راست می گوید یا دروغ,کافیست ایمیل خود را وارد کنید تا فایل ۱۰ دقیقه ویدیویی که پویا ودایع در آن توضیح می دهد را به صورت رایگان دریافت کنید
قول می دهیم ایمیل های نامربوط به شما ارسال نکنیم