رویدادها

سمینار نکات طلایی زبان بدن در گرگان

سمینار نکات طلایی زبان بدن در گرگان : مهرکام اولین کلینیک اقتصادی مالی کشور برگزار می کند : 

نکات طلایی زبان بدن

تاریخ برگزاری: ۹۴/۶/۱۶، محل برگزاری: تالار فخرالدین اسعد گرگانی

محل فروش بلیط : گرگان، تقاطع دادگاه انقلاب، روبروی اداره ثبت، مجتمع یادمان، طبقه دوم، واحد ۱۷

 

——————————————————————————————————————————————————————————————————-

 

شرکت دانش بنیان علم و فناوری مهرکام (اولین کلینیک اقتصادی، مالی کشور)

هدف از تشكيل كلينيك علم و فناوری (اقتصادی و مالی) مهرکام توسعه دانش،‌ تجاری سازی تحقیقات، تبديل ايده به يك فعاليت شغلي پايدار، كمك به حفظ و پايداري فعاليت‌هاي نوپاي كارآفريني در صحنه رقابت اقتصادي و توسعه فعاليت‌هاي دانش بنیان در واحدهاي صنعتي، خدماتي و بازرگانی است.
این كلينيك يكي از حلقه‌هاي تكميل كننده چرخه نوآوری فنّاورانه در كشور است كه بايد در كنار نهادهاي موجود و هماهنگ با آنها در چارچوب سياست هاي کلی نظام فعاليت كند. همچنين قادر باشد خدمات مشاوره‌اي در زمينه علمی و دانشگاهی، حقوقي، اجرايي- عملياتي، بازاريابي و فروش، مالي، اقتصادی و سرمايه­ گذاري، اطلاع رساني، تامین منابع سرمايه ­گذاري،‌ خدمات كسب و كار، آموزش كسب و كار، آموزش مجازی، كاريابي، تدوين طرح‌هاي اشتغال و كارآفريني جامع و فراگير در جهت شکوفایی علمی جامعه و رونق اقتصادی کسب و کارها ارائه نماید.
شروع یک کسب و کار همواره با ریسک توام بوده و شانس موفقیت در آن اندک است. بنابرگزارش اداره کسب وکارهای کوچک در ایالات متحده(SBA) بیش از ۵۰ درصد این بنگاه ها در سالهای اول با شکست مواجه شده و ۹۰ درصد آنها در ۵ سال اول تعطیل می شوند. در سال­هاي اخير همراه با رفع بسياري از انحصارها و رانت ها در ايران و ورود رقباي ريز و درشت داخلي و خارجي به میدان توليد، تجارت و خدمات، بازار ايران تا حد زيادي تبديل به يك بازار رقابتي شده است و در اين ميدان تقريباً هيچ بازيگري تنها و بدون رقيب نيست. در اين فضا، ‌توجه جدي به کارآفرینی و نوآوری براي تمام شركت ها يك امر ضروريست و كساني كه در اين زمینه غفلت كنند بسرعت ميدان را بنفع رقبا از دست خواهند داد.
از آنجائيكه کارآفرینی و نوآوری در هر صنعتی مانند بسياري از دانش­هاي ديگر امروز امري تخصصي شده است اتكاي مديران شركت ها به روش­هاي سنتي گذشته و پيروي از تجربه­هاي قبلي كافي نيست و بايد به ملاحظه عوض شدن شرايط رقابت، ‌از شيوه هاي جديد استفاده نمود. از آنجائيكه امروزه مديران شرکت ها نیاز به دانش، مهارت و تخصص کارآفرینی و موارد کسب و کار در بكار بستن اين شيوه ها را بیش از گذشته احساس می­کنند استفاده از خدمات يك مشاور کسب و کار و کارآفرینی در عرصه تجارت و مالی كاملاً بديهي بنظر مي رسد. بر اساس تحقیقات بعمل آمده همانطور که در مبحث مدیریت خرد و کلان، عارضه یابی می تواند به بهبود وضعیت سازمان تا حدود زیادی کمک کند، در بحث سرمایه گذاری نیز رویکردهای نظیر می تواند راهگشا باشد. در برهه حساس فعلی که عملکردهای بین المللی به شدت بر اقتصاد ما اثرگذار می باشد. هماهنگی رویکردهای اقتصادی داخلی حداقل در حوزه سرمایه­گذاری بخشی می تواند تاثیر شگرفی بر توسعه اقتصادی در مناطق مورد نظر داشته باشد. از این رو لزوم تاسیس نخستین کلینیک تخصصی سرمایه­گذاری با هدف کمک به جذب و هدایت سرمایه­ گذاری در کشور مطابق با تحولات روز بین المللی در فاز نخست به شدت احساس می گردد.
این کلینیک با همفکری گروهی از صاحبنظران و اساتید علوم اقتصادی و مالی و نیز منابع انسانی و طی بررسی مدل های مشابه در زمینه های مدیریتی تبیین گردیده و با عنایت به چرخه عمر سرمایه گذاری ها می تواند یک یا چند وظیفه از وظایف زیر را برای ذینفعان سرمایه گذاری های بالقوه و بالفعل بر عهده گیرد :

مطالعات اقتصادی و طرح های مبنا
مطالعات امکانسنجی فنی، اقتصادی و مالی
برنامه ریزی کسب وکار
مطالعات مهندسی ارزش
نظارت بر طرح های سرمایه گذاری
ارائه مشاوره در خصوص روشهای متنوع تأمین منابع مالی
نيازسنجي آموزشي در حوزه مالي و سرمايه گذاري و ارائه خدمات آموزشی و برگزاری سمینارهای تخصصی

 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *