گزارش خبرگزاری کتاب ایران در مورد کتاب مهندسی زبان بدن

آموزش زبان بدن 
0
گزارش خبرگزاری کتاب ایران در مورد کتاب مهندسی زبان بدنReviewed by پویا ودایع on Jul 26Rating:

 ترجمه زبان بدن به بیان مهندسی

پویا ودایع در کتابی با عنوان «مهندسی زبان بدن» به بررسی ویژگی‌های زبان بدن پرداخته است. این کتاب به تازگی از سوی انتشارات نسل نو‌اندیش منتشر شده است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) کتاب«مهندسی زبان بدن» با تعریف زبان بدن آغاز شده و مولف با طرح سوالی با مضمون این‌که چرا باید زبان بدن را یاد بگیریم؟ این‌گونه پاسخ داده است:«‌ رفتار غیر کلامی در جامعه امروز علاوه بر حرکات دست، پا، صورت و غیره لحن صدای مخاطب را نیز شامل می‌شود.»وی در گام بعدی، به مزایای یادگیری زبان بدن پرداخته و نوشته است:«یادگیری زبان بدن، باعث خواهد شد که ما در جلسات مذاکره با تمام توان کلامی و غیرکلامی نظریات خود را بیان کنیم و برای انتقال مفاهیم خمود به افراد دیگر، زبان بدن را بیشتر به کار ببریم.»در بخش دیگری از این کتاب، نویسنده انواع دست‌دادن در بین افراد با درج تصویر در کتاب به خوانندگان نشان داده و می‌گوید هر نوع دست‌دادن پیامی ارتباطی را به فرد مقابل انتقال می‌دهد.ودایع در بخش دیگری از کتاب به دیگر حالات رفتار غیرکلامی اشاره کرده و به مفاهیم این حالات توجه نشان داده است. از منظر این نویسنده دست به سینه ایستادن و و نگاه کنایه‌آمیز حکایت از بی‌اهمیت‌بودن سخنان طرف مقابل است. قفل‌کردن پاها نشان از علاقه‌مندی طرف مقابل برای شنیدن سخنان است.مولف این کتاب، در ادامه کتاب برای اجتناب از خستگی شنیدن سخنان طرف مقابل، به خوانندگان پیشنهاد می‌کند یک مثلث فرضی بین دهان و دو چشم گوینده ایجاد کنند تا با حرکت آهسته بین چشم‌ها و دهان فرد مقابل کمتر حواس‌مان به اطراف پرت شده و صحبت‌‌های افراد را از دست بدهیم.

در پایان کتاب، نویسنده با طراحی جدولی، حالت افراد را بازگو کرده و نشانه‌ها و مفهوم آن را نیز ذکر کرده است تا افراد در هنگام برخورد با این حالات بتوانند واکنش احتمالی طرف مقابل را حدس بزنند.

«مهندسی زبان بدن» نخستین کتاب تالیف در رشته رفتار غیرکلامی و روابط عمومی  است که پویا ودایع‌، مدرس و سخنران اصول بدن و شخصیت‌شناسی آن را تالیف کرده و انتشارات نسل نواندیش آن را در ۱۵۲ صفحه، به بهای ۶ هزار و ۹۰۰ تومان منتشر کرده است.

لینک خبر       http://www.ibna.ir/vdchkkniq23nvxd.tft2.html

حجم:
گوینده:
دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
QR Code For:  گزارش خبرگزاری کتاب ایران در مورد کتاب مهندسی زبان بدن

شما همچنین ممکن است مانند سایر مقالات این نویسنده

انصراف از پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه "چگونه با هر کسی ارتباط بگیریم؟"توضیحات بیشتر + خرید
+ +

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3

ضمانت بازگشت وجه یک ماهه

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3