زبان بدن چگونه بر سخنرانی های عمومی تاثیر می گذارد؟

زبان بدن یک سخنران

0

اکثر تحقیقات در مورد وضعیت و سخنرانی های عمومی بر دوجنبه از زبان بدن متمرکز شده است که به نظر می رسد فرصت هایی را برای بهبود کار فراهم می کند.

اولین نکته، مطالعه امی کودی درباره ژست قدرت مطرح می کند این است که مستقیم و و قدرتمند بایستید. و یا مثل یک بانوی عالی، دست های خود را روی گودی کمرتان قرار دهید و برای اعتماد به نفس بیشتر لبخند بر لب داشته باشید. اساس این ایده ژست های آگاهانه بدن این است هنگامی که ذهن شما متوجه می شود در این ژست ها ایستاده و لبخند بر لب دارید، احساس اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت. تحقیقات اولیه نشان می دهد که تنها با اقتدار ایستادن باعث می شود که بدن شما تستوسترون بیشتری ترشح کرده و هورمون استرس کم تری تولید شود.

زبان بدن چگونه بر سخنرانی های عمومی تاثیر می گذارد؟-1 زبان بدن زبان بدن چگونه بر سخنرانی های عمومی تاثیر می گذارد؟                                                1

تحقیقات نشان داده است که جنبه ی دوم زبان بدن بعد از خود، بر روی ذهن مخاطبان نیز اثر بسزایی دارد. شاید در ابتدا نتایج تحقیقات کمی پیچیده به نظر برسد اما زبان بدن در سخنرانی ها  و نزدیک بودن به مخاطب، رتبه ی سخنرانی را بالا برده و حرف هایتان قابل قبول تر می شود. محققان پیشنهاد می کنند قبل از سخنرانی باید خود را آماده کنید و ژست های قدرتمند را تمرین کنید تا بتوانید اعتماد به نفس خود را به دست بیارید. همچنین در طول سخنرانی باید جلوی شنوندگان راه بروید و از بدنتان استفاده کنید تا توجه کامل شنونده روی شما باشد. اینکه فقط بنشینید و سخنرانی کنید اصلا درست نیست. و اما نکته ی مهم، فکر نمی کردید این کار ها به همین راحتی باشد درست است؟ تحقیقات نشان داده است دانش آموزانی که بدن خود را ریلکس می کنند، روی صندلی راحت می نشینند راحت تر می توانند زمان خود را مدیریت کرده و بیشتر از قدرت شناختی خود برای حل مشکلات ریاضی استفاده کنند. اگر همان دانش آموز در طول امتحان روی صاف نشستن تمرکز کند، ذهنش بازده کمتری در برابر حل مسائل ریاضی خواهد داشت. محققان برای تمرکز برای زبان بدن در طول سخنرانی چه پیشنهادی می دهند؟ آن چه این پزوهش نشان می دهد این است که تمرکز بر روی زبان بدن با ذهنی آگاه، فعالیت به طور معمول و ناخوداگاه منتقل می شود. و تفکر در باره آن اشتباه است. چرا که مغزتان از متن سخنرانی ویا هرچیز دیگری در مورد آن دور خواهد شد.

 


حجم:
گوینده:
دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
QR Code For: زبان بدن چگونه بر سخنرانی های عمومی تاثیر می گذارد؟

شما همچنین ممکن است مانند سایر مقالات این نویسنده

انصراف از پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه "چگونه با هر کسی ارتباط بگیریم؟"توضیحات بیشتر + خرید
+ +

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3

ضمانت بازگشت وجه یک ماهه

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3