تحلیل زبان بدن پوتین و اوباما-1
آموزش زبان بدن

تحلیل زبان بدن پوتین و اوباما

زبان بدن پوتین و اوباما

در حاشیه نشست تغییرات اقلیمی کره زمین در پاریس، ولادیمیر پوتین و باراک اوباما با یکدیگر دست دادند. شیوه دست دادن این دو را پویا ودایع، استاد زبان بدن در گفتگوی اختصاصی با گروه خبری  پشت پرده تحلیل می کند:


تحلیل زبان بدن پوتین و اوباما-1

۱ .زبان بدن چشم ها :  عدم تماس چشمی پوتین، نارضایتی محض وی را نشان می دهد. این روزها می توان متوجه شد که چرا خشمگین است و سقوط هواپیمای خود را از چشم اوباما می بیند.

۲ . به راحتی از صورت بی روح و خسته اوباما می توان متوجه شد که در سقوط هواپیما خود را مقصر می دانند و پوتین سعی در کنترل امور در مقابل همتای امریکایی خود دارد. دست بر روی ساعد و بازوی اوباما به عمد قرار می گیرد تا پوتین به دیگران قدرت حل مسأله را به رخ بکشد.

۳ .زبان بدن دست ها :  نوع دست دادن را می توانید از حالات پوست دست هر دو متوجه شوید که با هم محکم و قدرتمند دست می دهند جوری که کف دست ها کامل با هم تماس حاصل کرده است و شصت دست های خود را تا توانسته اند روی دست همدیگر آورده اند. هدف از دست دادن محکم و قدرتمند نشان دادن ثبات و قدرت است.

۴ . دست اوباما آزاد و یا در مواقعی در جیب دیده شده است. در این دیدار اوباما همزمان دست خود را در جیب می گذارد که نشان قدرت و تا حدودی بی میلی در روبرو شدن است. در واقع دست گذاشتن مردان در جیب یک عادت است و در مواردی هم می توان آن را نشانه استرس دانست. با توجه به قضایای پیش آمده و صورت و حالات پاهای اوباما می توان فهمید که از مطرح شدن و شروع صحبت در مورد سقوط هواپیما نگران و مضطرب است.

۵ . نگاه اوباما را می توان از دست داخل جیبش تحلیل کرد. نگاه های همراه با دهان بسته و لب های سفت شده نشان از استرس و کنترل حالت صورت توسط اوباما دارد.

۶ .زبان بدن حریم های شخصی : فاصله ها در دست دادن همیشه معانی خاص خود را دارد. این فاصله به خاطر حالت دست های پوتین و گرفتن دست اوباما حاصل شده است که خود نشانگر یک دست دادن دیپلماتی است. فاصله ای مجاز و مودبانه جهت دست دادن و مصاحفه است که هر دو رعایت کرده اند.

screen-shot-2016-09-05-at-8-51-36-am

زبان بدن پوتین و اوباما

پست های مرتبط

5 thoughts on “تحلیل زبان بدن پوتین و اوباما

 1. محمد گفت:

  این تحلیل نشان می دهد شما بشدت از آب گل آلود خوشتان می آید.ودر زندگی روزمره زبان و دلتان ۱۸۰ درجه در خلاف جهت هم کار می کنند.

  1. pooya vadaie گفت:

   سلام

   واقعیتش اگر تو این چندین سال به نوشته های بنده نگاه کنید خواهید دید که وارد سیاست نشدم . علاقه ای به ورود آن هم ندارم . این مطالب رو هم اگر اولش مطالعه فرمایید خواهید دید بنا به درخواست دوست عزیزمان برای انها نوشته شده است . نظر شما بزرگورا رو برای رعایت حق آزاد گفتگو هم انتشار می دهیم و از اینکه سایت ما رو بازدید می کنید خوشحالیم و باعث افتخار ما است .

 2. رویای پرواز گفت:

  ببخشید شما گفتین ک دست در جیب اما دستش ک در جیبش نیست!!

  1. pooya vadaie گفت:

   با دیدن فیلم در یوتیوپ کاملا دست گذاشتن مشخص است
   برای تحلیل از عکس فقط استفاده نی شود بلکه فیلم را می بینیم
   از دقت شما ممنونیم سپاس

 3. سعید گفت:

  استاد اوباما که دستش تو جیبش نیست ، دانشمند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *