زبان بدن در سخنرانی - زبان بدن
آموزش زبان بدن

زبان بدن یک سخنران

زبان بدن یک سخنران : برای بیان  سخنرانی خودتان از زبان بدن کمک بگیرید.

یک سخنران خوب فردی است که بتواند با زبان بدن خوب همه را جذب خود نماید .

مهمترین چیز، خوب آماده کردن است. این به شما کمک می کند که آرام باشید و محتوا و داستان تان تحت کنترلتان باشد، که به طور خودکار به تماشاگران تان هم منتقل می شود.

در اینجا چند پیشنهاد دیگر برای تقویت  زبان بدن  را مطرح می کنیم:

در شروع، به سمت تماشاگران بروید، محکم بایستید، یک لبخند بزنید. این کار، پیغام واضحی را به تماشاگران می رساند که شما به توجه آنها نیاز دارید. بدون اینکه خیلی شق و رق باشید، با قدرت به پیش بروید: آرام و حرفه ای باقی بمانید.

با توجه به اینکه کجا ایستاده اید، سطح آرامش شخصی خودتان را پیدا کنید. تحقیقات ثابت کرده اند که بهترین موقعیت، در سمت چپ پرده (از نگاه تماشاگران) است اما این موضوع بسیار به حالت اتاق بستگی دارد.

به طور ایده آل، شما جایی ایستاده اید که لپتاپتان را ببینید، تا بتوانید مطالب و عوض شدن اسلایدها را با نگاه کردن به کامپیوتر ببینید نه با نگاه کردن به پرده پشت سرتان. خیلی به ندرت باید پشتتان را به تماشاگران بکنید و این وضعیت قرار گرفتن لپتاپ در این مورد خیلی کمک می کند.

اگر تماشاگران به شکل U نشسته اند، رفتن به میان جمع در هنگام صحبت کردن می تواند شما را خیلی قدرتمند جلوه دهد. هرچند، این کار باید به ندرت انجام شود – همینطور اگر مستقیماً به سمت یک تماشاگر بروید و با او صحبت کنید ممکن است احساس نا امنی برای او بوجود آید.

پیشنهاد من این است که هنگامیکه دارید خود را معرفی می کنید، اندکی به تماشاگران نزدیکتر شوید. سپس یک یا حداکثر دو موقعیت بوجود آورید که مطلبی را بدون رجوع به اسلاید بیان کنید و در این حالت هم اندکی به تماشاگران نزدیکتر شوید. در این روش، یک داستان کوتاه شخصی هم به خوبی جواب می دهد.

زبان بدن یک سخنران -زن

حرکت به اطراف در هنگام سخنرانی ضروری نیست، اما اگر تصمیم دارید این کار را انجام دهید، مراقب باشید که گامهایتان تند و کند نشود: این باعث ناراحتی تماشاگران می شود. سه مکان را در اتاق انتخاب کنید که بتوانید داستانتان را به طور مؤثری بیان کنید، و در هنگام سخنرانی، در زمانهای مختلف بین آن نقاط حرکت کنید، آرام راه بروید و توجهتان را بر روی تماشاگران نگه دارید، تا آنها را درگیر کارتان کنید.

در این مورد مطمئن نیستید؟ پس در یک مکان راحت بایستید پیامتان را با صدایتان و حرکات بدنتان برسانید.

سه چیز را  در مورد زبان بدن یک سخنران به خاطر بسپارید :

۱- آماده‌سازی به شما یک مبنای راحتی می‌دهد.

۲- جایی باشید که مجبور نشوید پشت به تماشاگران قرار بگیرید.

۳- در یک مکان بمانید مگر اینکه اعتماد به نفس زیادی برای حرکت به موقعیت‌های مختلف احساس کنید.

این نکات می تواند زبان بدن قوی از شما را در ارایه سخنرانی به دیگران نشان دهد .امیدوارم بتوانید با زبان بدن قوی سخنرانی موثر و جذاب باشید .

پست های مرتبط

One thought on “زبان بدن یک سخنران

  1. ابوالفضل عبداللهی گفت:

    با عرض سلام و ادب
    در ابتدای سخنرانی برای شروع تدریس در جلسه اول چگونه باید خودمان را معرفی کنیم؟
    نمونه ذکر بفرمایید.
    شاد و پرانرژی باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *