زبان بدن دست ها

از سری آموزش زبان بدن

0

زبان بدن دست ها

در میان تمام گونه ها، دست های انسان بسیار منحصر به فرد هستند، نه تنها در آن چه می توانند انجام دهند بلکه نحوه ارتباط آن ها نیز منحصر به فرد است. دست ها می توانند جهان اطراف ما را درک، احساس و ارزیابی کنند. جالب است که مغز ما نسبت به سایر قسمت های بدن توجه زیادی به انگشتان دست ها می کند. می توان با استفاده از یک آزمایش ساده آغاز کرد. یک بار در طول مکالمه دستان خود را پنهان کرده و از آن ها استفاده نکنید. سپس پس از اتمام مکالمه از فرد مقابل بپرسید چه احساسی داشت؟ او قطعا احساس می کرد یک جای کار می لنگد. طی تحقیقاتی متوجه شدیم وکلای مدافع و یا شاهدانی که در دادگاه دستان خود را پنهان می کنند، از دید هیئت منصفه صادق به نظر نمی رسند.

حتی لمس کردن ما توسط دستانمان نیز معانی خاصی می تواند داشته باشد. برای مثال لمس کردن با کف دست گرم و صمیمی به نظر می آید اما زمانی که شما با نوک انگشتانتان کسی را لمس می کنید تاثیر خیلی کم تری روی فرد مقابل می تواند داشته باشد.

 زمانی که ما احساس راحتی داریم جریان خون در دستانمان در حرکت است و دستانمان نرم و انعطاف پذیر است. اما زمانی که عصبی هستیم و یا تحت فشار و استرس قرار داریم دستانمان سرد شده و به حرکت در آوردن آن ها کمی دشوار می شود. ممکن است تا به حال متوجه این نکته نشده باشید اما زمانی که احساس قوی بودن به شما دست می دهد و یا اعتماد به نفس بیش تری دارید فضای بین انگشتان شما بیش تر می شود. در مقابل زمانی که احساس ناامنی می کنید انگشتانتان را به هم نزدیک کرده  و حتی به آن ها فشار وارد می کنید. زمانی که اوضاع وخیم است و استرس دارید دستان خود را با انگشت دست کشیده و در هم تنیده می کنید.

زبان بدن دست ها - اموزش زبان بدن - پویا ودایع 1 زبان بدن زبان بدن دست ها image 2017 10 18 00 34 31

اولین باری که شما کسی را لمس می کنید زمان آشنایی با او و دست دادن است. شاید کمی بی اهمیت به نظر برسد اما یک اشتباه در این حرکت باعث می شود تصویری بد و ماندگار بر ذهن فرد مقابل باقی بماند. سعی کنید درست دست بدهید و نقاط احساسی طرف مقابلتان را به جریان اندازید. دست دادن باید دقیقا همان طور باشد که فرد مقابلتان دست شما را می گیرد؛ به علاوه یک ارتباط چشمی موثر! دست دادن یک پدیده اجتماعی است که در سراسر جهان رواج دارد پس باید طرز صحیح آن را یاد بگیرید. هیچ وقت با انگشت اشاره خود مستقیما به چیزی اشاره نکنید. فرقی نمی کند آن یک صندلی باشد یا یک انسان. شاید برایتان جالب باشد بدانید دست ها نوعی دید اجتماعی در بین افراد ایجاد می کند. ممکن است ناخن هایتان مرتب نباشد و یا حتی کثیف باشد و شما با نشان دادن آن ها یک تصویر بد اجتماعی از خودتان ایجاد می کنید. ناخن های بلند مردان به نظر عجیب غریب و زنانه می رسد. استفاده از حلقه های بیش از حد باعث می شود کسی شما را جدی نگیرد و حتی خالکوبی در دست وجهه خوبی در اجتماع ندارد.

این ها تنها چند پیام عادی از دست های انسان است. دست ها می توانند احساسات و اندیشه های ما را به خوبی نشان دهند و ما نمی توانیم از پیامی که آن ها می فرستند اجتناب کنیم.در ادامه زبان بدن دست ها را بیش تر مورد تحلیل خواهیم کرد . 

 


حجم:
گوینده:
دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
QR Code For:  زبان بدن دست ها

شما همچنین ممکن است مانند سایر مقالات این نویسنده

انصراف از پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه "چگونه با هر کسی ارتباط بگیریم؟"توضیحات بیشتر + خرید
+ +

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3

ضمانت بازگشت وجه یک ماهه

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3