زبان بدن محمدرضا گلزار
آموزش زبان بدن

زبان بدن و استایل لباس محمدرضا گلزار

زبان بدن و استایل لباس محمدرضا گلزارReviewed by پویا ودایع on Nov 6Rating: 5.0زبان بدن محمدرضا گلزارکارشناس زبان بدن پویا ودایع : او اعتمادبه‌نفس بالایی دارد.حرکات بدن و فرم ایستادن محمدرضا گلزار شخصیت متفاوتی برایش به وجود آورده. او به‌عنوان یک بازیگر زبان بدن موفقی دارد. نوع پوشش و گرفتن ژست‌های مناسب نشان می‌دهد به‌خوبی زاویه دوربین را می‌شناسد. شکل مناسب نشستن و ایستادن به‌عنوان چهره‌ای محبوب را به‌خوبی می‌داند. او گام‌های باصلابتی برمی‌دارد و زبان بدنش اعتمادبه‌نفس بالایی را القا می‌کند.

زبان بدن و استایل لباس محمدرضا گلزار

مقاله چاپ شده در مجله زندگی ایدآل 

ساناز حسینی، استالیست و پویا ودایع، کارشناس زبان بدن راجع‌ به  محمدرضا گلزار می‌گویند.

وقتی صحبت از بررسی استایل هنرمندان می‌شود، محمدرضا گلزار جزو چهره‌هایی است که نمی‌توان او را نادیده گرفت؛ به‌خصوص در این روزها که با بازی در فیلم «سلام بمبئی» و مراسم اکران خصوصی فیلم «خشکسالی و دروغ» بیش از گذشته دیده می‌شود. بسیاری از کارشناسان این حوزه معتقدند این بازیگر به‌خوبی می‌داند در هر مراسمی چه لباسی انتخاب کند. در این شماره ساناز حسینی، کارشناس استایل و پویا ودایع کارشناس زبان بدن و رفتارهای غیر کلامی ما را با استایل این بازیگر محبوب سینما آشناتر می‌کنند.

****************

زبان بدن محمدرضا گلزار - پویا ودایع

کارشناس زبان بدن پویا ودایع :

او اعتمادبه‌نفس بالایی دارد.

حرکات بدن و فرم ایستادن محمدرضا گلزار شخصیت متفاوتی برایش به وجود آورده. او به‌عنوان یک بازیگر زبان بدن موفقی دارد. نوع پوشش و گرفتن ژست‌های مناسب نشان می‌دهد به‌خوبی زاویه دوربین را می‌شناسد. شکل مناسب نشستن و ایستادن به‌عنوان چهره‌ای محبوب را به‌خوبی می‌داند. او گام‌های باصلابتی برمی‌دارد و زبان بدنش اعتمادبه‌نفس بالایی را القا می‌کند.

تاثیر غیرقابل‌انکار چشم‌هایش…

گلزار، از دست‌ها به‌صورت خطی استفاده می‌کند؛ یعنی دست‌ها را به صورت خطی بالا و پایین می‌برد و از حرکات دوار کمتر استفاده می‌کند. بازی‌اش بیشتر با حس صورتش به مخاطب منتقل می‌شود و شاید به این دلیل که می‌داند رنگ چشمانش تاثیر زیادی بر مخاطب دارد، بیشتر از صورتش استفاده می‌کند.

او صاف نمی‌ایستد…

نحوه ایستادن گلزار معمولا اریب و متمایل به یک سمت است. کم پیش می‌آید کاملا صاف بایستد. اما چرا اریب می‌ایستد؟ زیرا این نحوه ایستادن تصاویر بهتری هنگام عکاسی یا فیلم‌برداری برای او خلق می‌کند. درضمن حالت چهره و مدل مویش هم بهتر دیده می‌شود. درواقع، افرادی که صلابت و اعتمادبه‌نفس دارند، این‌گونه می‌ایستند. زبان بدن این بازیگر نشان‌ می‌دهد که او هوش بالایی دارد.

بهتر از قبل…

به نظر می‌رسد این مرد باصلابت یک کودک درون زنده داشته باشد که در زندگی شخصی‌اش بسیار تاثیرگذار است. گلزار احتمالا جزو افرادی است که شخصیت دوگانه‌ای در محیط کار و منزل دارد؛ یعنی در محل کار یک فرد محکم و باصلابت، اما در زندگی شخصی خود بسیار آرام است و چهارچوب‌های خاص خودش را دارد. او بازیگر و موزیسین است و به نظر می‌رسد در هر دو نقش بهتر از گذشته ظاهر می‌شود.  

پیشرفت گلزار در سال‌های اخیر…

زبان بدن گلزار در نخستین فیلم‌هایش، ضعیف است، اما رفته‌رفته و در سال‌های اخیر، به بازیگری با زبان بدن مناسب تبدیل می‌شود. در فیلم‌های اخیر مثل «سلام بمبئی» بداهه بازی‌کردن و پخته‌شدن او را به‌خوبی می‌بینیم. به نظر می‌رسد در سال‌های آینده به جای بازی‌های رمانتیک و نقش یک جوان عاشق‌پیشه، بازی‌های متفاوتی از خود نشان دهد.

 کاملا مشخص است که گلزار به نوع پوشش، تغذیه، استایل، تناسب اندام و ورزش اهمیت ویژه‌ای می‌دهد.

سلام بمبی - زبان بدن گلزار -

ساناز حسینی: کارشناس استایل

لباس، پرچم هنرمند است

در دنیای امروز، ظاهر هنرمند با کاری که انجام می‌دهد، برابری می‌کند. یک هنرمند مقابل مخاطبانش مسئول است به‌خصوص در مراسم مختلفی که حضور می‌یابد. لباس بازیگر مثل پرچمی است که با خودش حمل می‌کند.

گلزار خوش‌سلیقه است…

او بسیار خوش‌استایل است و با دقت نظر لباس می‌پوشد. طبق گفته خودش، از سال ۲۰۰۸ انتخاب لباس‌هایش توسط یک استالیست حرفه‌ای صورت می‌گیرد. البته سلیقه خودش هم خوب بوده و این مسئله برای استالیستش نکته مثبتی است تا بتواند سبک خوب و متفاوتی برایش خلق کند.

نکته‌های طلایی استایل او…

چرا می‌گویند لباس شخصیت می‌آورد؟ چون پوشیدن یک لباس واحد بر تن دو نفر، دو هویت مختلف را القا می‌کند، به‌خصوص برای هنرمندی مثل گلزار، که لباس‌هایش را باید با دقت بیشتری انتخاب کند. او چند نکته را همیشه رعایت می‌کند: تناسب لباس با اندام گلزار بی‌نقص است. رنگ مو، پوست، چشم و برش‌های لباس این هنرمند کم‌نظیر است.

هویت صورت گلزار…

او به تغذیه و ورزش اهمیت می‌دهد. مدل موی ساده، مردانه و بسیار مناسب، کاملا با فرم صورتش متناسب است. ته‌ریش به‌نوعی هویت صورتش شده! ته‌ریش همیشه صورتش را پرتر نشان می‌دهد و به جذابیتش می‌افزاید.

همه‌چیز حساب‌شده است

محمدرضا گلزار را با چند تیپ مختلف دیده‌ایم. نکته مهم اینکه او در تیپ‌های رسمی، نیمه‌رسمی و اسپرت خوب دیده می‌شود و به‌خوبی می‌داند در موقعیت‌های مختلف چه انتخابی داشته باشد. گلزار قطعا برای نوع پوشش خود برنامه‌ریزی دارد و همین امر باعث شده تا خوش‌پوش به نظر برسد، ضمن اینکه او برای استایلش سبکی خاص دارد.

 

 

محمدرضا گلزار، به‌خوبی می‌داند در مراسم مختلف چگونه ظاهر شود

****************

پست های مرتبط

One thought on “زبان بدن و استایل لباس محمدرضا گلزار

  1. وجیهه اصغری گفت:

    بسیارسپاسگزارازتحلیل شمااستادبزرگوار.محمدرضاگلزاربی شک یکی از استارهای سینمای ایران می باشدوبنابراین نوع پوشش لیشان بسیار موردتوجه عموم مردم قرارمی گیرد وازاین رو انتخاب های ایشان متناسب با موقعیت وجمع وفضایی که حضور دارندبسیار هوشمندانه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *