دکتر کارول گومن
آموزش زبان بدن

نکاتی از دکتر کارول گومن، نویسنده کتاب زبان بدن

نکاتی از دکتر کارول گومن، نویسنده کتاب زبان بدن

دکتر کارول گومن، نویسنده زبان غیرکلامی (زبان بدن) در کتاب هایش از این که چطور این زبان می تواند به شما کمک کرده و یا به شما صدمه بزند صحبت می کند. او ده راهنمایی عالی را ارائه داده است تا با استفاده از آن ها بتوانید در مذاکرات و مصاحبه های خود به موفقیت برسید.

صاف بنشینید :

طرز نشستن شما فقط روی اطرافیانتان تاثیر نمی گذارد بلکه می تواند به طور مستقیم بر روی احساسی که نسبت به خودتان دارید نیز تاثیر بگذارد بنابراین سعی کنید در طول مذاکرات صاف و مقتدر بنشینید و روی صندلی خود لم ندهید!

از نوشیدنی های گرم استفاده کنید: باور کنید یا خیر اما مطالعات نشان داده است نوشیدنی های گرم نسبت به نوشیدنی های گرم باعث ایجاد اعتماد بیش تر در هر تعاملی می شود. بنابراین در هر زمانی که مذاکرات و مصاحبه های حساسی داشتید سعی کنید یک فنجان قهوه و یا چای بنوشید و با همکارانتان احساس صمیمیت بیش تری داشته باشید.

تقلید رفتار های همکاران: دانشمندان دانشگاه استنفورد با تحقیقاتی که انجام داده اند متوجه شدند تیم هایی که یک شیوه را دنبال می کنند خلاق تر بوده و در نهایت به موفقیت می رسند. بنابراین در مذاکرات سعی کنید رفتار فرد مقابل را تقلید کنید. هرچند که این حرکت به طور ناخوداگاه پس از تنها چند دقیقه صحبت کردن پیش می آید، پس زمانی که متوجه آن شدید سعی نکنید ژست خود را تغییر دهید. ژست هم زمان و یک مدل با فرد مقابلتان می تواند باعث صمیمیت بیش تری شود.

درگیر کردن نیم کره چپ مغز: ممکن است شما از آن دسته افرادی باشید که سخت تمرکز می کنید و یا ممکن است نتوانید تمام آن چه را که از قبل آماده کرده اید در مذاکرات خود ارائه دهید. تنها راه حل برای این کار قرار دادن یک توپ کوچک اسفنجی در دست چپتان است. این کار باعث می شود نیم کره راست مغز شما با تمرکز آگاهنه منحرف شود و نیم کره چپ مغزتان را درگیر کند تا بتوانید تمرکز بگیرید.

سعی کنید قیافه ای عبوس و خشن نگیرید. با استفاده از تمرینات خاص قبل از مذاکره عضلات صورت خود را آرام کنید، مخصوصا زمانی که مشغول خواندن ایمیل های کاریتان هستید. در واقع مطالعات نشان داده است حالت صورت شما به طور ناخوداگاه می تواند در تفاسیری که از حرف فرد مقابلتان می کنید، تاثیر مستقیم داشته باشد.

آموزش زبان بدن - کلاس زبان بدن - نویسنده زبان بدن - زبان بدن رهبران

دست دادن: اکثرا باب شده است افراد پس از انجام معامله و رسیدن به خواسته های خود با یک دیگر دست می دهند، اما مطالعات در دانشگاه هاروارد نشان داده است دست دادن قبل از شروع مذاکره می تواند روند آن را به طور چشم گیری تغییر دهد.

ولوم صدایتان را پایین نگه دارید: هر چه در حین صحبت کردن با صدای آرام تری صحبت کنید، حرف هایتان بیش تر تاثیر خواهد داشت و در آخر می توانید حرفتان را به کرسی بنشاسید. سعی کنید زمانی که خواسته ای بزرگ دارید، تن صدایتان را کم تر کنید. محققان کشف کرده اند افت ۲۲ هرتز ولوم می تواند منجر به نتایج چشم گیر و غیرقابل باوری شود!

 

 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *