توصیه هایی برای مذاکره با کارفرمایان

نکته های طلایی مذاکره

0
توصیه هایی برای مذاکره با کارفرمایانReviewed by پویا ودایع on Jun 28Rating: 4.0توصیه هایی برای مذاکره با کارفرمایانیکی از هیجان انگیزترین تجربه هایی که شما می توانیم در زندگی کسب کنید، شروع یک کار جدید است. بنابراین شما با اعتماد به نفس کامل برای مصاحبه های شغلی درخواست می دهید. پس از آن منتظر مانده و مشتاقانه گوشی خود را بررسی می کنید تا ببینید که تماسی از طرف کارفرمایان با شما صورت می گیرد یا نه. سپس آن لحظه ای که انتظارش را می کشیدید فرا می رسد و می خواهید درباره شغل با کارفرما مذاکره کنید. پس از آن چه باید کرد؟

توصیه هایی برای مذاکره با کارفرمایان

یکی از هیجان انگیزترین تجربه هایی که شما می توانیم در زندگی کسب کنید، شروع یک کار جدید است. بنابراین شما با اعتماد به نفس کامل برای مصاحبه های شغلی درخواست می دهید. پس از آن منتظر مانده و مشتاقانه گوشی خود را بررسی می کنید تا ببینید که تماسی از طرف کارفرمایان با شما صورت می گیرد یا نه. سپس آن لحظه ای که انتظارش را می کشیدید فرا می رسد و می خواهید درباره شغل با کارفرما مذاکره کنید. پس از آن چه باید کرد؟

مذاکره با کارافرین ها - اموزش مذاکره مذاکره توصیه هایی برای مذاکره با کارفرمایان bigstock Successful businessmen handsha 81212432 e1483635807703

جلسه و مذاکره با کارفرمای احتمالی

چندین نکته را باید در هنگام مذاکره برای یک شغل در نظر بگیرید که عبارتند از:

۱- گوش دهید، صحبت نکنید. شرکت احتمالا پیشنهادی شامل حقوق و مزایای شغل مورد نظر را مطرح می کند. شرکت این پیشنهاد را در قالب قرارداد ارائه می دهد. شما باید به پیشنهاد آنها گوش دهید. اگر شما پیشنهادی دهید و یا بیش از حد درباره خودتان اطلاعاتی را فاش کنید، احتمال موفقیت خود را کاهش داده اید. شرکت ها معمولا سعی می کنند تا شما آنچه که برای بدست آوردن شغل جدید می خواهیم را بیان کنید؛ زیرا این اطلاعات به آنها فرصت کاهش حقوق و مزایای شغل پیشنهادی را خواهد داد. پس قبل از در نظر گرفتن پیشنهاد آنها و ارائه پیشنهاد خودتان، تا جائیکه می توانید اطلاعات جمع آوری کنید. اگر شما احتمال می دهید که آنها پیشنهاد نسبتا پایینی ارائه دهند، و به موقعیت خود اطمینان دارید،  قبل از آنکه آنها پیشنهادشان را مطرح کنند، درباره حقوق مورد نظرتان صحبت کنید.

۲- اصل عدالت را در نظر داشته باشید.کارفرمایان در محدوده خاصی و با توجه به بودجه و سیاست منابع انسانی خود، مذاکره خواهند کرد. شما باید با توجه به این اصول و با در نظر گرفتن خواسته هایی معقول و از همه مهمتر با توجه به میزان کاری که در آن موقعیت شغلی انجام خواهید داد، درباره حقوق مورد نظرتان مذاکره کنید.

۳- واقع گرا باشید.مذاکراه باید بر اساس موقعیت و میزان تقاضا برای آن شغل صورت گیرد. اگر شما دارای مهارت هایی هستید که تقاضای زیادی برای آن وجود ندارد، احتمال موفقیت و قدرت شما در آن مذاکره افزایش خواهد یافت، اما اگر کارجویان واجد شرایط زیادی برای آن شغل وجود داشته باشند، ممکن است مجبور شوید که قدرت خود در مذاکره را کنترل کنید.

۴- بدانید که چه زمانی باید گفتگو را متوقف کنید. در مذاکرات کاری، بسیار مهم است که حرص و طمع را کنار بگذارید. نقطه ای که باید مذاکره در آن پایان یابد زمانیست که متوجه شویم اهداف مورد نظرتان را بدست آورده اید. اگر شما همچنان برای بدست آوردن منافع بیشتر به طرف مقابل فشار وارد کنیم، خطر ریسک کردن را پذیرفته اید.

 

 

 


حجم:
گوینده:
دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
QR Code For:  توصیه هایی برای مذاکره با کارفرمایان

شما همچنین ممکن است مانند سایر مقالات این نویسنده

انصراف از پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه "چگونه با هر کسی ارتباط بگیریم؟"توضیحات بیشتر + خرید
+ +

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3

ضمانت بازگشت وجه یک ماهه

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3