روز نوشته ها

الگوی الهام‌بخش در تست disc

الگوی الهام‌بخش در تست discReviewed by پویا ودایع on Mar 23Rating:

 تشریح الگوی الهام‌بخش  در ابزار  شخصیت شناسی  disc

 

احساسات : تخطی و پرخاش را می‌پذیرند؛ نیاز به محبت را کم‌اهمیت جلوه می‌دهند

هدف : کنترل بر محیط و حضار

ارزیابی دیگران بوسیله : نشان دادن توانایی فردی،‌ شخصیت و قدرت اجتماعی

تأثیر بر دیگران از طریق : مجذوب کردن، ارشاد و هدایت، مرعوب کردن؛ استفاده از پاداش

ایجاد ارزش برای سازمان از طریق : عمل کردن به عنوان افرادی محرک در زمینه راه‌اندازی کارها،‌ انجام ضروریات، اظهار ادب، نظم و ترتیب

استفاده بیش از حد از : نگرش «هدف وسیله را توجیه می‌کند»

تحت اجبار و فشار : عوام‌فریب، ستیزه‌جو یا پرخاشگر می‌شوند

ترس و نگرانی از : برخوردی ضعیف، از دست دادن موقعیت اجتماعی

 

اثربخشی خود را با استفاده بیشتر از این عوامل افزایش می‌دهند : حساسیت صادقانه، مشتاق کمک به پیشرفت‌های دیگران در جهت موفقیت

افراد الهام‌بخش هوشیاران تلاش می‌کنند تا افکار و رفتارهای دیگران را تغییر دهند. آنها می‌خواهند کنترل بر محیط داشته باشند. آنها در شناخت و کنترل انگیزه‌های شخصی افراد به منظور هدایت او به سمت پایانی از پیش تعیین شده، زیرک و هوشیار هستند.

افراد الهام‌بخش نتایج دلخواهشان شفاف و روشن است، اما بلافاصله آن را بیان نمی‌کنند. آنها نتایج را تنها زمانی بیان می‌کنند که افراد توجیه شده باشند. پیشنهاد دوستی به کسانی می‌دهند که مایل به پذیرشند، اعمال نفوذ بر کسانی که در جستجوی قدرتند و ایجاد امنیت برای کسانی که نیازمند محیط قابل پیش‌بینی هستند.

 

DISC_Master

 

افراد الهام‌بخش در تعاملات خود جالب هستند. هنگامی که جزئیات تکراری و وقت‌بر، همکاری افراد می‌طلبد، آنها مشوق دیگران می‌شوند. مردم با خدشه‌دارشدن احساساتشان، اغلب حس درگیری با این افراد را تجربه می‌کنند و هوشیارانه از آنها فاصله می‌گیرند. بعضی دیگر ممکن است احساس کنند این افراد با قدرت کنترلشان از آنها «استفاده» می‌کنند. افراد الهام‌بخش گاهی ترس را به دیگران القاء می‌کنند و تصمیمات دیگران را تغییر می‌دهند، با این حال به دلیل مهارتهای کلامی و زبانی که برای متقاعدکردن دیگران دارند در نظر همکاران معمولاً دوست‌داشتنی هستند. این افراد ترجیح می‌دهند برای دستیابی به اهدافشان از طریق همکاری و متقاعدکردن دیگران پیش روند تا تسلط بر آنها.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *