۵ اشتباه زبان بدن که شما باید از آنها اجتناب کنید

۵ اشتباه زبان بدن

0

۵ اشتباه زبان بدن که شما باید از آنها اجتناب کنید

ارتباطات تنها کلامی نیستند؛ بلکه شامل تقلید و حرکات نیز می باشند. بنابراین اگر نمی خواهید  که تضادی بین زبان بدن و کاری که می خواهید انجام دهید ایجاد کنید، شما باید در مورد چگونگی استفاده از بدن خود در هنگام صحبت و برقرای ارتباط با دیگران، مراقبت باشید. اگر شما می خواهید که در محل کارتان، تصویری حرفه ای در ذهن دیگران ایجاد نمایید، از اشتباهات زبان بدنی که در زیر آورده شده جدا اجتناب نمایید.

اشتباهات زبان بدن - پویا ودایع - دوره زبان بدن  زبان بدن ۵ اشتباه زبان بدن که شما باید از آنها اجتناب کنید 77363250 kyo leadership mistake

 

 

  • اجتناب از ارتباط چشمی

هنگام صحبت با یک مخاطب یا یک همکار، اجتناب از تماس چشمی باعث می شود که شما غیر حرفه ای به نظر آیید. همچنین نشاندهنده این است که شما اعتماد به نفس و یا علاقه ای نسبت به موضوع ندارید. علاوه بر این دیگران می توانند این وضعیت را به عنوان اینکه شما چیزی برای پنهان کردن دارید، تفسیر کنند. به منظور اجتناب از این نوع برداشت ها، همیشه باید تماس چشمی را حفظ کنید؛ به خصوص هنگامی که دیگران نظر خود را بیان می کنند. هنگامی که شخص دیگری نظر خود را بیان می کند، شما می توانید سر خود را به آرامی تکان دهید و اینکار نشان می دهد که شما در حال گوش دادن و علاقمند به موضوع هستید.

 

  • دست به آغوش شدن / دست به سینه شدن

دست به آغوش شدن نشان می دهد که شما از ارتباط با دیگران احساس خوبی ندارید و می خواهید بین شما و دیگران فاصله باشد. این ژست به طور کلی به عنوان یک موقعیت دفاعی در نظر گرفته می شود. به منظور نشان دادن اینکه احساسی صمیمی و مثبت با دیگران دارید، همیشه بازوهای خود را باز نگه دارید. اگر شما نشسته اید، می توانید دست های خود را روی میز قرار دهید.

  • بررسی زمان و یا نگاه کردن به ساعت

بررسی زمان هر چند دقیقه یک بار این احساس را به دیگران منتقل می کند که شما عجله دارید و یا ترجیح می دهید در جای دیگری باشید. این کار بی احترامی بزرگی است و نشان دهنده این است که شما علاقمند به بودن در فضای موجود نیستید و مشتاق به ترک آنجا می باشید. بنابراین، هنگامی که شما در یک ملاقات یا در حال صحبت با همکارتان هستید، دائما ساعتتان را نگاه نکنید.

  • ژست بد بدنی

یک ژست بد مانند شانه های افتاده یا گردن پایین می تواند نشان دهد که شما خسته شده اید و علاقه ای به آنچه که در اطرافتان اتفاق می افتد، ندارید. همیشه هنگام صحبت کردن با کسی، صاف بایستید یا درست بنشینید. همچنین سر خود را بالا نگه دارید. این نشان می دهد که شما اعتماد به نفس کافی دارید و حرفه ای هستید.

  • بی حال دست دادن

ضعیف دست دادن می تواند نشان دهنده این باشد که شما اعتماد به نفس کافی ندارید و یا شخصی که با شما دست می دهد از اهمیت زیادی برخوردار نیست. سعی کنید با محکم تکان دادن دست مردم به آنها خوش آمد بگویید.

با این حال فراموش نکنید دست دادن به صورت محکم می تواند به عنوان یک حرکت تهاجمی در نظر گرفته شود .بنابراین سعی کنید تعادل مناسب را پیدا کنید.


حجم:
گوینده:
دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
QR Code For:  ۵ اشتباه زبان بدن که شما باید از آنها اجتناب کنید

شما همچنین ممکن است مانند سایر مقالات این نویسنده

انصراف از پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه "چگونه با هر کسی ارتباط بگیریم؟"توضیحات بیشتر + خرید
+ +

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3

ضمانت بازگشت وجه یک ماهه

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3